3. místo z turnaje „ O KŘIŠŤÁLOVOU LÍPU“

3. místo z turnaje „ O KŘIŠŤÁLOVOU LÍPU“

O prodlouženém  víkendu jsme odehráli vydařený turnaj na českolipském zimním stadionu.

Turnaj byl organizován příspěvkovou organizací  Sport Česká Lípa s podporou České hokejové školypro ročník 2005.

Hráči domácího týmu HC Česká Lípa byli vylosováni do skupiny společně s dalšími 4 týmy z Hradce Králové, Letňan, Jaroměře a polské Toruně.

Základní skupina

První dvě utkání kluci zvládli na výbornou , i když to nebylo vůbec jednoduché.  Leckterý fanoušek  simohl myslet , že v Polsku se hokej nehraje na vysoké úrovni a soupeř bude jednoduchý, ale opak byl pravdou. Výborně organizovaná obrana nás nepouštěla do žádných šancí a byli jsme rádi za těsné vítězství. Dalším soupeřem byla Jaroměř, která hrála aktivně a vytvářela si spoustu šancí.Zápas byl hodně  vyrovnaný  s vítězným koncem  pro Českou Lípu.  Další dva zápasy v základní skupině už kluci nezvládli , soupeři byli nad jejich síly  a bojovnost jim  v těchto zápasech  na vítězství nestačila. Bohužel se nám v předposledním utkání ve skupině nešťastně zranil hráč Luboš Čamra, všichni mu přejeme brzké uzdravení a návrat na ledovou  plochu.  V celkovém hodnocení ve skupině jsme skončili na třetím místě, což znamenalo postup do dalších bojů ve finálové skupině s nejlepšími třemi  týmy ze skupiny A aB.

Boje ve finálové skupině

Další boje ve finálové skupině jsme začali se soupeřem z Loun. Vyrovnaný bojovný zápas kluci začali výborně a dostali se do vedení  2:0, ale soupeř  se nevzdal a zápas otočil na 2:3 z našeho pohledu ,  kluci se ale nevzdali a 2 brankamiv poslední minutě otočiliutkání na svou stranu. Vítězství si zasloužili a nakoplo je do dalších bojů o medaile. Ve třetím utkání se hráči utkali s  HC Letci Letňany 2. Kluci měli od začátku zápas pod kontrolou a výbornou obranou nepustili soupeře do zakončení.  Čisté konto bylo odměnou za skvělývýkon .  Nebyl to sice žádný atraktivní hokej , ale na druhou stranu udělali trenérovi velkou radost, protože přesně plnili jeho pokyny. Po tomto zápase už bylo jasné, že máme medaili. Čekali nás ještě dva zápasy se soupeři, se kterými jsme v tomto turnaji už jednou prohráli. S Hradcem 1 i s Letňany 1 kluci nepodali dobrý výkon, soupeři byli lepší fyzicky i technicky. Naši kluci už nestíhali tak dobře bruslit a bránit jako soupeři , kteří jim nadělili vysokou porážku.

S celkovým vystoupením byli kluci , trenér i fanoušci z řad rodičů  spokojeni a těšili se z toho, že mohli i zraněnému kamarádovi věnovat bronzovou medaili.

Sestava :

1.řada:Šmejkal D.,Hašlar M.,Grešl J.
2.řada:Raiminius A.,Rajsigl M.,Čunát J.
3.řada:Zikmund T.,Kučera M.,Janata R.

Brankář : Hora D.

Základní skupina A