Českolipský A-tým mužů v letošní sezoně poprvé padl.

HC Česká Lípa – HC Frýdlant 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)

Smolný zápas mají za sebou českolipští hokejisté. Ve svém třetím zápase nastoupili v okleštěné sestavě a přenechali všechny body Frýdlantu. Dramatický duel plný zvratů nakonec prohráli o jednu branku.

Už od začátku hosté ukazovali, že nepřijeli bránit. V třetí minutě vysunula hostující obrana do výpadu Hodače, ten od mantinelu nachytal domácího gólmana Andrýska na švestkách a Frýdlant vedl. Do minuty vyslal střelu na domácí klec Jakub Šír, Andrýsek máchl lapačkou do prázdna a stav byl v čase 3:05 už 0:2. Pokropeni ledovou sprchou domácí přidali. v 5. minutě se dral kupředu Šimončič a byl zastaven až faulem. v přesilovce pálil Češka do tyče a dorážku Preusslera zkrotil beton brankáře hostů Blažka. Tlak domácích narůstal. Hosté se omezili na občasné brejky, nájezd J. Šíra v 9. minutě likvidoval Andrýsek. Domácí v pohodě ustáli i oslabení a dál útočili. 14. minuta přinesla ukázkovou akci. Staněk od modré přihrál Šimončičovi, ten nahodil puk k brance a Češka ho geniálně tečoval nad rameno frýdlantského gólmana. 1:2. Byl k vidění oboustranně útočný hokej. Domácí byli i nadále aktivnější a to se jim vyplatilo. V předposlední minutě v přesilovce 5 na 3 si Češka mazácky vyměnil puk s Bejšovcem a ten srovnal stav zápasu na 2:2.

                                                               

Po pauze se dohrával zbytek přesilovky. Ta skončila po 38 vteřinách. Z rohu si vybruslil Šimončič a ranou zápěstím strhl vedení na stranu domácích. Další výpad domácích zhatila posunutá branka Frýdlantu. Vyrovnání hostů přišlo v 8. minutě. Při přesilovce se obránci příliš vrhli na zteč, čehož využila dvojice Vrkoslav a střílející Hodač. 3:3. Začala pasáž, v níž si hráči víc než puku všímali spíš jeden druhého. Koncem 10. minuty šel ven za hákování Ulbricht. Frýdlantským stačilo 6 vteřin a Vrkoslav je dostal zpět do vedení. Minutu nato chyboval v rozehrávce Staněk a stav byl po trefě Romana Šíra už 3:5. Chvíli nato zvedali frýdlantští ruce nad hlavu pošesté, ale gól rozhodčí neuznali, neboť puk zůstal ležet ještě před brankovou čárou. Snažili se i domácí, ale pohotový Blažek všechny jejich pokusy pochytal. Navýšit vedení hostů mohl z brejku Sommer, ale Andrýsek jeho prudkou střelu vyrazil. Na hole domácích se vkradla nervozita a jejich přihrávky neměly přesnost. Do druhé přestávky se šlo za stavu 3:5.

 

Už 2. minuta třetí třetiny přinesla početní výhodu pro domácí. I když se puk neustále motal kolem brankoviště Frýdlantu, snížení nepřišlo. Českolipskou rozehrávku pak hosté likvidovali už na červené a domácí se nemohli dostat k zakončení. Padl další gól Frýdlantu, ale nebyl uznán, neboť byl vstřelen až po přerušení hry. Ke slovu opět přišla vyloučení, chvíli se hrálo i 4 na 3, ale hosté kontrolovali své pásmo a soupeře drželi daleko od své branky. Domácí se snažili o individuální akce, ale ty k úspěchu nevedly. Frýdlant v pohodě posouval puk do středního pásma a vypadalo to, že domácí cestu k brance nenajdou. Pak ale přišla 17. minuta a Bauer vybídl ke střele Češku. Ten nezaváhal a propálil gólmana Blažka. 4:5! Frýdlantský klid byl pryč a Lípa přitlačila. Z dobrých pozic stříleli Flekl i Preussler a i diváci hnali své borce vpřed. Poslední minutu zkusili domácí power-play a zamkli Frýdlant v obranném pásmu. Navíc byl vyloučen hostující R. Šír za úmyslné posunutí branky. To už ale chybělo do konce jen 8 vteřin, a na vyrovnání už bylo málo času. Zápas skončil 4:5.

 

I když domácí tento duel prohráli, stále jim patří, díky aktivnímu skóre, první příčka průběžné tabulky KLM Libereckého kraje. Další zápas je čeká v neděli 2.11. v 18:00 na ledě PSK Liberec. Půjde o zajímavý duel, neboť se jedná o souboj o čelo tabulky. Věřme, že tým naváže na výkony v prvních dvou duelech a přiveze z libereckého ledu bodový zisk.

 

Branky a nahrávky: 14. Češka (Šimončič, Staněk), 20. Bejšovec (Češka), 21. Šimončič (Češka), 57. Češka (Bauer) – 3. Hodač (Šír Roman), 4. Šír Jakub, 27. Hodač (Vrkoslav), 30. Vrkoslav (Vološín, Sommer), 31. Šír Roman (Hodač, Novotný)

 

Vyloučení: 4 – 8

 

Diváci: 145

 

Sestava České Lípy: Andrýsek – Bauer, Ulbricht, Staněk, Rašín, Flekl, Bejšovec, Zelinka, Šimončič, Češka, Preussler.

 

Report: Pavel Milt

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.