Dorost - Hodnocení sezony 2021/2022

V základní části skončili dorostenci čtvrtí a ve skupině o umístění končí na druhém místě, jeden bod za Litoměřicemi.

Pro kapitána Davida Šmejkala to byla poslední sezóna v této kategorii. Jak hodnotí sezónu?

“Sezóna byla z našeho pohledu taková všelijaká. Úvodní skupina byla plná různých zvratů, často jsme hráli jak dobré, tak špatné zápasy. Nakonec jsme bohužel nepostoupili a šli do skupiny o umístění.

Skupina o umístění pro nás byla mnohem lepší. Po pár prvních zápasech, kdy jsme několikrát za sebou remizovali a ztráceli jsme zbytečně body, jsme konečně sedli na vítězného koně. Určitě bych chtěl ještě zmínit snahu některých starších žáků, kteří za nás víceméně celou sezónu naskakovali a adaptovali se tak na starší hokej. Zápasy jsme hráli dobře, naši útočníci šplhali po žebříčku střelců rychlým tempem. Zakončili jsme sezónu vítěznou sérií 8 zápasů.”

Asistent kapitána, Vít Havel, kvůli zranění neměl možnost dohrát sezónu do úplného konce.

“Na začátku to trošku dřelo, ale pak si to sedlo a hráli jsme kvalitní hokej. Měli jsme lepší zápasy i horší zápasy, ale nikdy jsme nenastupovali do zápasu, že je nám to jedno nebo že nechceme vyhrát. I když jsme věděli, že je soupeř silnější, nikdy jsme se nevzdali.”

Brankář Michael Dobrovolný odchytal úplně všechny zápasy letošní sezóny.

“Začátek sezóny byl dost divoký. Bylo to pořád nahoru a dolu. I přesto, že jsme nepostoupili a nebylo nás ani zdaleka početně tolik, jako soupeřů, tak jsem se dokázali vyrovnat favoritům na postup.

Nic jsme nikdy nevzdali a dál jsme bojovali našim českolipským srdcem. Ve skupině o umístění jsme se drželi celou dobu na prvních příčkách. Byla to show. Ubojovali jsme nakonec 2. místo. Nedá se říct, že bych byl úplně spokojený, ale i tak hezké umístění.”

Trenér Radek France se k sezóně vyjádřil následovně:

“V této sezóně jsme odehráli 30 utkání, z toho se 15x vyhrálo a 3x remizovalo. Často se doplácelo na nízký počet hráčů a ne vždy šlo doplnit z nižšího ročníku. Přesto se dařilo v průběhu sezóny zapojit hráče starších žáků, kteří si postupně odzkoušeli rychlejší a tvrdší hru. Naopak hráči dorostu si zahráli spoustu zápasu za naši juniorku, kde se této role ujali se ctí. Přes náročný program hráčů, celou sezónu odehráli s nasazením a bojovností.”

sestava: Dobrovolný Michael, Macura Matěj - Dobíhal Vojtěch, France Šimon, Čejka Filip, Šmejkal David, Bahník Lukáš, Havel Vít, Šlechta Adam, Štěrba Tomáš, Zikmund Tomáš, Boczan Ondřej, Uhliarik David, Vondruška Matouš

trenér: Radek France

asistent trenéra: Radek Ulbricht

Všem fanouškům děkujeme za podporu během celé sezóny. Budeme se na vás těšit i v té další.