Dorost – V Jablonci na nájezdy vítězství

5. 1. 2020

Dorost – mistrovské utkání

HC TJ Jablonec n/N.       -       HC Česká Lípa

6     :     7    po sn.          ( 0:2, 3:2, 3:2 )

Sestava: Hnízdil – Lukáš, Špindler, Stejskal, Václavík, Čihák, Sameš, Havel, Lorenz, Fajkus, Bahník, Honcharov, Král, Grešl , Langr

Branky ČLStejskal (Fajkus), Stejskal (Lorenz), Stejskal (Havel), Honcharov (Bahník), Stejskal (Bahník), Stejskal (Havel), rozh. nájezd  Sameš

Střely na branku: 33 : 28

Vyloučení:   Čihák, Stejskal, Sameš vš. 2. min.

Prví zápas v tomto novém kalendářním roce jsme sehráli na jabloneckém ledě s místními Vlky.

Výborně rozehraný zápas v první a na začátku druhé třetiny, kdy jsme vedli již 0:4, ale poté doslova kolaps, kdy jsme nechali domácí snížit během pěti minut na rozdíl jedné branky. Došlo k úpravě sestavy a pokračovali jsme pouze s 11. hráči v poli a třetinu již dokončili bez vstřelené, či inkasované branky. Ve třetí třetině jsme sice vstřelili první branku, ale domácí hráči cítili šanci a utkání dokázali brankově srovnat v poslední minutě  Došlo na samostatné nájezdy, kdy v těchto jsme byli úspěšnější a nakonec si z Jablonce vezeme vítězství.

Hráči by si měli uvědomit, že hokej je kolektivní sport, kdy jeden maká na druhého a naopak. Dále na ledě je pět hráčů včetně brankáře, tito by v utkání měli předvést maximum, poučit se ze svých chyb a každé střídání hrát naplno. Někteří hráči neposlouchají, nedbají rad a někteří jsou na ledě jen jako by namalovaný, nezaberou, není vůbec vidět snaha a tím pádem jsou tito hráči v tu chvíli pro celý tým k ničemu. Nikdo není neomylný, chyby jsou a budou, ale musíme se snažit dělat jich co nejméně a jejich počet co nejvíce snížit a pomoci tak týmu k co nejlepšímu úspěchu.

JČ