Druhý přípravný zápas ovládli hosté z Německa

HC Česká Lípa – HC Tornado Niesky   2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
V sobotu odpoledne sehrál „A“ tým českolipských hokejistů druhé přípravné utkání před novou sezónou. Tak jako loni zavítal na českolipský led soupeř z Německa. Diváci zhlédli dramatické utkání, a i když nakonec si vítězství odvezli hosté, českolipští se nemusí za svůj výkon stydět.
 
Zápas začal náporem domácích. Hosté zahrozili ve 4. minutě kdy nastřelili tyč domácí branky. Útoky domácích troskotaly na zhuštěné obraně, z které se Němci pouštěli do nebezpečných brejků. Jeden z nich úspěšně proměnil Linke a Lípa prohrávala v deváté minutě 0:1. Hra byla nadále vyrovnaná a šance na gól měla obě mužstva. 45 vteřin před koncem třetiny dal hostující Bauer druhou německou branku.
 
Hned v 1. minutě se Jankových, Čech v německém dresu, dvakrát řítil sám na domácího brankáře, ale skóre se zatím neměnilo. Trefil se až v 5. minutě v početní výhodě hostující Musil. 0:3. Domácí přidali a v 11. minutě mířil přesně obránce Staněk. 1:3. Do minuty bylo manko domácích opět třígólové zásluhou Musila, který proměnil trestné střílení. V 6. minutě snížil na 2:4 kapitán domácích Holčák. Přesilovka domácích na konci třetiny ale k další úpravě stavu nevedla.
 
Třetí třetina začala nepřesnou hrou obou týmů. Postupně se začali více prosazovat českolipští, ale jejich snaha za každou cenu útočit ponechávala hostům prostor pro brejky. Tlak domácích vzrůstal a byl uťat ve 12. minutě kdy Jankových ujel zkoprnělé obraně a přidal pátý německý gól. Padla i šestá branka, ta ale nebyla uznána pro posunutou domácí klec. Utkání se v klidu dohrálo a na stavu 2:5 se již nic nezměnilo.
 
Ohlas po utkání – trenér ČL František Richter: Výsledek utkání rozhodli dvě veci - neproměňování šancí a přechod z útoku do obrany.
 
Stejně jako loni se z vítězství radovali němečtí hokejisté. Na další zápas si budou muset domácí fandové počkat do 11. října, kdy v rámci 2. kola KLM  přivítáme celek VTJ Liberec.
 
Branky CL: Staněk, Holčák
Branky Niesky: Musil 2, Linke, Bauer, Jankových
 
Vyloučení: 5:3
 
Diváci: 115
 
Sestava ČL: Mikulášík, Bohatý – Zet, Ulbricht, Staněk, Veber, Bureš, Novák, Bauer, Češka, Krupička, Peterka, Holčák, Preussler, Staša, Zelinka.
Report: Pavel Milt

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.