Dvougólový náskok se obrátil v ostudný debakl

HC Česká Lípa – HC Lomnice n.P.  3:12 (0:0, 2:6, 1:6)

V 18. kole Krajské ligy mužů se poměřili českolipští hokejisté s vedoucím týmem soutěže. Přes slibný začátek se jim nepodařilo navázat na sérii čtyř vyhraných zápasů a podlehli Lomnici vysoko 3:12. Nepovedené utkání se spoustou vyloučených zklamalo velice slušnou sobotní návštěvu zimního stadionu u Ploučnice.

Vlažný začátek utkání trval zhruba tři minuty. Pak domácí Krupička projel celé kluziště, jeho nabídku ale tváří v tvář brankářovi hostů nezužitkoval Peterka. Další šanci měl Herzog, ale na Skákalíka si ani on nepřišel. Lomnická obrana pokryla i další výpady domácích, ti naopak dobře bránili už ve středním pásmu. Ohrožení lomnické branky znamenaly i akce Češky a Peterky. Lemfeld pak poslal k zemi Čižmára a Lípa hrála přesilovku. Nevyužila jí. Pak následoval trest pro domácí za špatné střídání, a když rozhodčí vyhnal po půl minutě ven i Bauera za krosček zahráli si hosté minutu a půl v pěti proti třem. Na Andrýska pálili Junek, po něm Karásek, ale gól nepadl. Lípa hrála v pěti sotva minutu a na trestnou lavici se odebral Novák. Toho brzy následoval lomnický Ješko. Při hře čtyři na čtyři měli víc ze hry hosté, ale jejich převaha byla neproduktivní. Závěr třetiny se pak  odehrál v poklidném tempu.

Druhé dějství začalo náporem domácích. Lomnický gólman řešil střely Peterky, Krupičky a Preusslera. Ve 4. minutě se puk tak dlouho odrážel od betonů Skákalíka, až si našel cestu k volnému Krupičkovi a lipští vedli 1:0. Další minuty hráli domácí v oslabení, ale po návratu vyloučeného Češky přihrál Bauer v pádu volnému Peterkovi a ten zvýšil na 2:0. Odpověď hostů se vešla do minuty. Úspěšným střelcem Lomnice byl v 10. minutě David Knap. Za dvě minuty vyrovnal Lemfeld a nabudil hostu ke zvýšení tempa. Lomnických byl náhle plný led a střely na Andrýska jen pršely. Ve čtrnácté minutě si za rvačku šli na 2+2 odpočinout Češka a Košťák. Obě mužstva měla pak několik slibných šancí. Hosty dostal do vedení na konci 17. minuty nenápadnou střelou Lemfeld. Andrýsek poté nadvakrát úspěšně zasáhl proti Vaškovi, ale minutu před koncem přidal čtvrtou branku lomnických Rudiš. Poslední minuta přinesla domácím ještě dvě gólové pohromy. Knap a znova Rudiš pokořili Andrýska v rozmezí 14 vteřin a stanovili skóre po dvou třetinách na 2:6.

Hosté zahájili třetí třetinu přesilovkou, ale nic z ní nevytěžili. Navrátilec Bauer se ohřál na ledě sotva minutu a šel sedět zas. Tentokrát se již skóre měnilo a v 5. minutě přidal sedmý zásah Lomnice Knap. Stejný hráč dal o čtyři minuty později i osmý gól, když potrestal Bauerovu laxní rozehrávku. Zdrcené domácí dostal psychicky ještě o kus níž v 11. minutě další brankou Rudiš. 2:9. Peterka půl minuty nato využil pas Češky a kosmeticky upravil na 3:9. V 11. minutě byl vyloučen domácí Zet a po něm přísně i Ulbricht. V dvojnásobném oslabení Lípa obětavě bránila, aby nedostala potupný desátý gól. Bohužel vteřinu před Ulbrichtovým návratem byla „desítka“ na světě po střele Lemfelda, který usměrnil do branky Lackovo nahození. Aby toho nebylo málo, po pár vteřinách lovil Andrýsek puk ze své sítě pojedenácté. Domácí přesilovka ve 14. minutě nepřinesla, kromě strkanice Martince a Bauera, nic zásadního. Vypadalo to, že obě mužstva utkání v pohodě dokloužou. Nikdo se již nikam nehnal.  A přece, 7 vteřin před koncem připomněl lomnický Vašek, kdo byl dnes na českolipském ledě pánem. Na tabuli svítilo po závěrečné siréně nelichotivé skóre 3:12.

Úkolem českolipských hokejistů teď bude co nejrychleji se otřepat z nedělní porážky. Již v pátek 7.2. ve 20 hodin sehrají totiž jeden ze dvou klíčových duelů, který rozhodne o jejich pozici pro nastávající play-off. Věříme, že si diváci v pátek večer najdou cestu na českolipský led, kam zavítá tentokrát HC Frýdlant.

Branky a nahrávky: 24. Krupička (Peterka, Čižmár), 28. Peterka (Bauer), 50. Peterka (Češka) -  29. Knap, 32. Lemfeld (Vašek), 37. Lemfeld (Junek), 39. Rudiš (Lemfeld), 40. Knap (Vašek, Sirovátka), 40. Rudiš, 44. Knap, 48. Knap. (Lemfeld), 49. Rudiš (Sirovátka), 53. Lemfeld (Lacek), 54. Knap, 60. Vašek (Knap)

Vyloučení: 13 - 6 navíc Ulbricht (CL) 10 min.

Diváci: 165

Vývoj skóre: 2:0, 2:9, 3:9, 3:12.

Sestava České Lípy: Andrýsek – Čižmár, Zet, Novák, Ulbricht, Hau, Herzog, Čapek, Řezáč, Bauer, Holčák, Preussler, Češka, Peterka, Krupička.

Report: Pavel Milt

 

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.