HC Česká Lípa nominoval na sportovce Českolipska

KATEGORIE - Jednotlivci žáci:

Michal Krofta      6.3.1998

Z krajské ligy rovnou do extraligy.

Michal Krofta, brankář a dlouholetá opora ročníku 1998 HC Česká Lípa, který nyní hraje krajskou ligu dorostu, se na začátku sezóny 2013/2014 vydal do extraligové Mladé Boleslavi, kde se dokázal prosadit do role brankařské jedničky mladšího dorostu.

Michal začal s hokejem v roce 2005 v České Lípě a brzy se poprvé postavil i mezi tři tyče. V době rekonstrukce haly hostoval se svými spoluhráči v týmu HC Roudnice, později v klubu HC Stadion Litoměřice, kde českolipští hráči nastupovali. Po znovuotevření haly se vrátil do České Lípy, kde chytal v žákovských i dorosteneckých soutěžích a vždy byl opravdovou oporou týmu.

Michal byl vždy příkladný sportovec, na tréninku byl vždy první a dával si dávky schodů na tribuně stadiónu. Šla mu atletika i gymnastika, hrál dobře fotbal i florbal.

Po ukončení základní školy si vybral studium v Mladé Boleslavi a pokusil se prosadit v tamním hokejovém klubu, což se mu zatím velice daří a tak byl uvolněn na hostování do extraligy dorostu BK Mladá Boleslav.

 

 

Natálie Hrdá    23.9.2000

Natálka začala s ledním hokejem v roce 2007, kdy v České Lípě zrovna probíhala rekonstrukce stadiónu a ročník 2000 trénoval v Litoměřicích. Po celou dobu své hokejové kariéry, vždy patřila k tahounům a oporám týmu, což platí stále. Natálka hraje se stejně starými spoluhráči, je v týmu jediná dívka, často nastupuje jako kapitánka týmu, výborně bruslí a v útoku střílí spoustu branek. V letošní sezóně se svým týmem starších žáků postupuje do finálové skupiny žákovské ligy. V podzimní části soutěže nastřílela ve 14 utkáních 16 branek.

   

 

KATEGORIE - Trenéři:

Ladislav Anděl   9.10.1946

Pan Ladislav Anděl je dlouholetým českolipským trenérem, dříve se staral i o chod klubu coby funkcionář a předseda, v roce 1992 zakládal naše současné občanské sdružení. Po rekonstrukci stadiónu v roce 2008 nastoupil, jako trenér do Školičky bruslení. Školička bruslení je pro náš klub jedna z nejdůležitějších kategorií, tady začíná řada hokejistů, tady se nejmladší borci seznamují s ledovou plochou a se základy bruslení. Je pravda, že nejde zásluha trenéra Anděla vyjádřit nějakým dobrým umístěním v tabulce, ale na druhou stranu všechny dobrý výsledky začínali u tohoto trenéra, protože má velkou zásluhu na tom, že se nám daří každoroční nábory a že náš klub v nejmladších kategoriích roste a roste. Je to jistě nejtěžší trenérská práce, kde je potřeba obrovská trpělivost znovu a znovu učit nováčky bruslit, tahat je na laně a zvedat je z ledu. Klobouk dolů před těmito trenéry!

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.