HC Česká Lípa – regionální liga dorostu 2018/2019

Máme velkou radost, že náš klub HC Česká Lípa může startovat v „Regionální lize dorostu“ (hráči ročníku 2003 a 2004), což je pro tuto kategorii po „Extralize dorostu“ hned druhá nejvyšší soutěž dorostu Českého hokeje. V této soutěži to bude pro náš tým premiéra, kdy ve skupině zkušených zvučných týmů, nás čeká obrovská porce zápasů (32 – 44 utkání za sezónu).

 

Do 14 skupin po pěti nebo šesti účastnících, bylo územně rozděleno 79 týmů. Klub HC Česká Lípa byl zařazen do skupiny C, kde jako druhý nováček v soutěži bude startovat HC Varnsdorf a dále již ostřílení účastníci ligové soutěže HC Děčín, HC Kralupy nad Vltavou, Stadion Litoměřice a tým i s extraligovou minulostí HC Slovan Ústí nad Labem. První část soutěže začíná již 8. 9. 2018 a končí 21. 10. 2018.

 

První dva týmy v tabulce (plus dva nejlépe hodnocené týmy z 3 místa, ze skupin A - K) postoupí do nadstavbové části. Tam budou rozděleni do skupin po 8 účastnících a budou hrát o co nejlepší umístění, které může být zakončeno až postupem do „Extraligy dorostu“.

 

Týmy, které obsadí ve skupinách nepostupové místo, budou dle územního principu rozděleny do pěti skupin, kde odehrají dalších více jak 20 utkání o konečné umístění (více v systému soutěže + technické normy níže).

 

HC Česká Lípa jde do soutěže hlavně sbírat zkušenosti, nemáme zatím žádné vysoké cíle, budeme rádi za každé povedené utkání. Tým bude doplňovat i několik hráčů ročníku 2005, potřebujeme se v soutěži usadit, pomalu dorůst do dorosteneckých a juniorských kategorií.

 

V posledních letech se nám již dařilo nastupovat v dorostenecké kategorii, ale jednalo se pouze o krajské soutěže.

 

V loňské sezóně jsme si mohli poprvé vyzkoušet soutěž regionální ligy, ale jednalo se o soutěž juniorů pro ročníky 1999 - 2001 (loni se soutěž jmenovala „ Regionální liga staršího dorostu, letos došlo k přejmenování soutěží na „Regionální ligu juniorů“ - ročníky narození 2000 – 2002). Náš tým byl početně velmi slabý, většinu utkání jsme hráli na dvě lajny a také velmi mladý (třetina hráčů byla ročník 2002), přesto bojoval, soutěž odehrál, byť z toho bylo předposlední místo. Bohužel, letos pro malý počet hráčů ročníku 2000 – 2002 nejsme schopni přihlásit a odehrát „Regionální ligu juniorů“ Bude to náš velký cíl do dalších ročníků, obsadit i soutěž juniorů a tím již trvale obsazovat všechny soutěže Českého hokeje, od přípravky až po A-tým.

Naši junioři budou mít letos možnost trénovat s kategorií dorostu i A-týmu. Ti starší se budou moci porvat o místo v A-týmu, ti mladší budou hostovat v okolních klubech.

 

                                                        Report: T. Kučera

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.