HC Česká Lípa – Soutěž přípravek v novém kabátě

Zcela nový systém soutěže čeká na hráče přípravek, tedy ročníku 2010 (HC3) a 2011 (HC2). V minulých letech hráli hráči přípravek turnajovým způsobem, letos přijede vždy pouze jeden soupeř a hrací den se odehraje formou dvou utkání. Na jedné straně plochy nastoupí HC3, na druhé HC2. Odehrají se soupeřem utkání 3 x 15 minut. Po zápase přijde na řadu úprava ledové plochy a hned poté další utkání s tím samým soupeřem.

V každé soutěži bude startovat vždy 10 týmů.

HC3 (ročník 2010): Bílí Tygři Liberec A, Bílí Tygři Liberec B, HC Česká Lípa A, HC Česká Lípa B, HC Frýdlant, HC Lomnice nad Popelkou, HC Turnov 1931 A, HC Turnov 1931 B, HC TS Varnsdorf a TJ HC Jablonec nad Nisou.

HC2 (ročník 2011): Bílí Tygři Liberec A, Bílí Tygři Liberec B, HC Česká Lípa A, HC Česká Lípa B, HC Frýdlant, HC Lomnice nad Popelkou, HC Turnov 1931 A, HC TS Varnsdorf a TJ HC Jablonec nad Nisou A, HC Jablonec nad Nisou B.

Soutěž začíná na konci září 2018 a končí koncem března 2019. Každý tým odehraje 18 kol, tedy 36 utkání.

Česká Lípa stejně jako v minulých sezónách přihlásila dva týmy v obou soutěžích. V ročníku 2010 je velký počet hráčů a je potřeba, aby co nejvíce hráli. Navíc se v soutěži HC 3 nastupuje se třemi hráči v poli. Proto dva týmy.

Ročník 2011 není tak početný, ale chceme zapojit i hráče ročníku 2012. Byť to klub stojí více financí, chceme pro naše mladé hráče to nejlepší. HC 2 nastupuje k utkání se čtyřmi hráči v poli a hraje se odlehčenými puky!

V soutěži přípravek jde hlavně o to, co nejvíce se vyhrát, bavit se hokejem, bruslit, naučit se vyhrávat i prohrávat. Hraje se hlavně pro radost, nevedou se žádné dlouhodobé tabulky soutěže, žádné kanadské bodování hráčů, ani se nezveřejňují výsledky utkání.

Report: T. Kučera