HC Frýdlant : HC Česká Lípa 4: 5(0:0,2:0,2:5)

18. 12. 2012

HC Frýdlant : HC Česká Lípa 4: 5(0:0,2:0,2:5)

Sestava CL:

Klosovský Martin
Hau, Langr, Kučera, Tichý, Binder, Burger, Vörös, Kouba, Fryč, Beneš, Kouba, Dlouhý, Bašek, Geyčuk

 

Hostující brankář Martin Klosovský z domácího celku nahradil nehrajícího českolipského Kroftu a všichni byli zvědaví jak zachytá.

Oba celky začaly hrát otevřený útočný hokej od první minuty. Naše první střela na soupeřovu branku směřovala lehce vedle. Ve druhé minutě však již musel po Benešově ráně zasahovat svou lapačkou. Při naší první přesilovce se dostala trojice našich útočníků do situace 3 na 1. Kombinace Pavla Kouby a Dominika Burgra však nevedla k úspěchu. Ve 14. minutě dostal Atilla Voros ránu na krk, třetinu dohrál, do druhé části hry ale nenastoupil. Hned v další minutě dostal krásnou nahrávku v přečíslení Kuba Geyčuk. Svůj blafák však nedokončil. V šestnácté minutě střílel ještě Dominik Burger, jeho střela však zase skončila v lapačce golmana. domácí se dostávali častěji do vyložených příležitostí, útočnící však mířili většinou mimo bránu a Martin Klosovský se tlaku bránil skvělě. Největší chybu  naší obrany v samém závěru třetiny soupeř nepotrestal. Pravé křídlo domácích nestačilo dojet puk odražený od mantinelu před naší odkrytou branku a jeho dorážka se minula účinkem.

Začátek druhé třetiny začal chybou Dominika Fryče u modré čáry. Po střetu s domácím hráčem se nestačil zvednout z ledu, jeho soupeř však zatím dojel mezi kruhy a nikým nebráněn zpracoval přihrávku zpoza branky a vstřelil první branku domácích.1:0. Během dalších čtyř minut jsme vystřelili na branku domácích dvakrát, stříleli Tomáš Kučera a Pavel Kouba, v další minutě Pavel Kouba nenahrál skvěle postavenému spoluhráči. Další přesilovku jsme odehráli ve vlastní  obranném pásmu. Soupeř měl trochu navrch a přehrával nás lepším bruslením. V osmé minutě jsme neudrželi puk v rohu za naší brankou, nahrávku mezi kruhy dostal najíždějící obránce Michal Šálek a se štěstím prostřelil našeho golmana. 2:0. Po tomto gólu se obraz hry začal pomalu měnit a českolipský celek se začal prosazovat před brankou domácích. Dominik Bašek se dostal do šance po nahrávce Pavla Kouby  promarnil svou šanci. V 18. minutě měl Tom Binder další gólovku i s dorážkou, smůla byla však přilepená na naše hokejky.

Třetí třetina začala podobně jako druhá. Ve druhé minutě jsme dostali třetí gól po chybě ve středním pásmu. Slabší střelu ze středního pásma brankář odrazil a domácí Jakub Smrž vsítil svou druhou branku. 3:0. Čtvrtá branka padla po brejkové situaci v našem obranném pásmu. Brankář vyjel mezi kruhy ve snaze přikrýt puk před útočníkem. to se mu však nepodařilo a po chvíli zmatků se dostal puk do naší branky nedostatečně chráněné jedním z našich obránců. 4:0.  Tým Predátorů nepropadl panice a využil toho, že soupeř měl utkání "vyhrané" a polevil v bruslení. V osmé minutě zvedl vítězně hokejku nad hlavu Tom Binder po nahrávce Honzy Dlouhého. 4:1. Za minutu po  zprava nádherně doráží odražený puk Franta Beneš. 4:2. Za další minutu střílí zprava naprosto stejně Tom Binder, domácí golman odráží puk vlevo a Franta Beneš naprostu zkušeně trefuje podruhé odkrytou branku domácích. 4:3. Hodně studenou sprchu od otevřeným nebem frýdlantského zimního stadionu pustili svou střelou v další minutě Tom Binder a následnou dorážkou David Tichý.4:4. Pouhé 4 minuty a 27 sekund stačilo na vyrovnání.  Karty se obrátily ! Predátoř začali hrát hokej, začali si nahrávat ve středním pásmu, zrychlili střídání a výsledek se projevil. Domácí byli najednou nejistí v rozehrávce. U naší branky bylo několik závarů po nedorozumění brankáře s obránci při rozehrávce puků. Náš golman nás ještě dvakrát podržel při dorážkách. Poslední vítězný hřebík zatloukl v sedmnácté minutě Dominik Fryč, když po samostatné akci prováhal ideální čas na střelu a domácí hráč srazil jeho pokus o střelu tak šikovně, že puk přistál pod golmanovými betony přesně v okamžiku, když tam byla ještě ta správná skulina. 5:4! Asistenci připisujeme Martinovi Klosovskému v naší brance. Do konce zápasu se již soupeři nepodařilo ohrozit vážně naší branku a poslední sekundy se hrálo v soupeřově třetině.  Tak jestliže má Frýdlant na facebooku návod jak prohrát vyhrané utkání, tak my víme, že není prohrané utkání. První body jsme přivezli z Open Air Frýdlant Arena.
PZ

 

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.