HC4 - Přesvědčivé vítězství ve Frýdlantu

V neděli 17.12.2017 jsme s našimi malými Predátory zavítali do zasněženého Frýdlantu. Stále jsme si jako diváci nezvykli na tu zimu, která na stadionu panuje, ale naštěstí nás výkony malých borců nenechávali jen tak nečinně stát, takže zima polevila.

Kluci při rozbruslení na sebe nechávali dlouho čekat a zdálo se, že nastoupí bez pořádného zahřátí. Možná kratší rozbruslení zapříčinilo, že, než jsme se nadáli, soupeř ostřeloval naši branku hlava-nehlava. A nakonec se mu vsítit gól podařilo a rázem jsme prohrávali 0:1.

Tak a to bylo vše, co jsme soupeři dovolili, víc už za záda bravurního Marka nespadlo. Naopak do soupeřovy branky se dařilo dávat jeden gól za druhým. V první třetině fungovala spolupráce Matěje s Lukášem, když prvně jmenovaný vstřelil 2 branky a obrátil vítězství na naši stranu. Ve druhé třetině už jsme hru jasně režírovali my. Prosadili se Lukáš s Martinem a Štěpán. Ve třetí třetině opět pokračovala naše nadvláda a kromě dvou proměněných samostatných nájezdů se Martinovi střelou zdálky podařilo vymést ze šibenice všechny zapomenuté pavučiny frýdlantské brány. Skóre se po závěrečné siréně zastavilo na hodnotě 1:9 z pohledu domácích.

Jak je vidět ze zápasových statistik, toto střetnutí bylo spanilou jízdou českolipských obránců, když z celkem devíti gólů se jim podařilo vsítit 6, přičemž se Martin a Matěj spravedlivě rozdělili a každý z nich zaznamenal svůj první hattrick na velkém hřišti.

Celkově se zápas velmi vydařil. Nelze se nezmínit ani o posilách z ročníku 2009, kdy na buly proti Samuelovi stál soupeř o dvě hlavy vyšší. Ale ani přes to neztratil Sam svojí bojovnost a stejně jako Filip a Adam bojoval jako lev a nedával soupeřovi nic zadarmo. No, a pokud stojí v bráně Marek, je jasné, že se moc často pro puk za sebe otáčet nebude muset, protože vychytá, co se dá.

Sešlo se nám vše, co mělo, a my jen doufáme, že svoji formu potvrdíme na předvánočním turnaji, který začíná ve čtvrtek 21.12.2017. Tak nám přijďte fandit, kluci si to určitě zaslouží!

Sestava: Hruška, Grešl, Kulhánek, Pelc, Štěpánek, Novotný, Oliva, Čechal, Korobkin, Chudada, Anděl, Novák, Pavelka

Body: Grešl (3+3), Kuhánek (2+2), Pelc (3+0), Chudada (1+0)

Zákroky brankáře: 12 zákroků