HC4 - Vstup do velkého hokeje

Tak jsme se konečně dočkali! Absolvovali jsme první opravdový zápas na celé hřiště. A byla to skutečně paráda. Turnovští, které jsme deklasovali minulý týden v minihokeji, měli s námi co dělat a nestačili se divit, jak nám to jde, i když bylo hřiště oproti minihokeji dvojnásobné.

V první třetině jsme měli zprvu pomalejší rozjezd, ale postupem času si kluci na hřiště zvykli a začali hrát to, na co jsme byli všichni zvyklí. Akorát my diváci jsme neměli hru jako na dlani a vzhledem k tomu, že se převážně odehrávala u soupeřovy branky, která byla od nás dále, jsme neustále natahovali krky, abychom viděli jednu lepší akci než druhou. Nakonec jsme se po první třetině rozcházeli za stavu 3:1 pro malé Predátory.

Ve druhé třetině jsme ještě přidali 2 další góly. Náš soupeř naproti tomu nedostal ani malou šanci k tomu, aby znovu skóroval. Naopak se začalo zdát, že i fyzicky začínáme mít jasnou převahu a náš jeden malý bojovník za druhým dokazoval, že je schopen ujet každému ze soupeřových borců.

Třetina třetí pak už byla jasně v naší režii, když jsme vsítili celkem 6 dalších gólů. Sice v poslední minutě zápasu jsme obdrželi druhou branku, ale skóre jasně hlásalo, kdo je na ledě pánem.

Jak zhodnotit celkově náš první zápas? Kluci chtějí vyhrávat a hokej je baví, ať je to na malé nebo na velké hřiště. Zatím ještě nemáme pod kůží offside, ale věříme, že to s každým dalším zápasem bude lepší a lepší. Ale co, napoprvé to byl sen – kluci jsou prostě skvělí a my jsme na ně patřičně hrdí.

„HC ČESKÁ LÍPA – OLÉ“

Sestava: Hruška (B), Pelc, Korobkin, Grešl, Uhliarik, Komžík, Chudada, Kulhánek, Gavlík, Novák, Maslen, Anděl, Pavelka, Oliva

Body: Kulhánek (4+0), Komžík (2+0), Chudada (2+0), Grešl (1+2), Korobkin (1+0), Uhliarik (1+0)

Zákroky brankáře: 13 (z toho 3 úspěšně chycené samostatné nájezdy)