HC4 - Vykutali jsme stříbro na Vánočním poháru města Česká Lípa

Každoročně se v předvánoční čas na domácím stadionu českolipských Predátorů pořádá turnaj Vánočním pohár města Česká Lípa. Tentokrát se utkali hokejisté ročníků 2008 a mladších. Celkem se sjelo do naší hokejové Mekky šest týmů a byl to vpravdě turnaj mezinárodní, když nás poctili svojí návštěvou i borci z běloruského týmu Metallurg Zlobin a slovenského týmu Slovakia Lions.

Česká Lípa – Metallurg Zlobin   1:6

Jako domácí mužstvo jsme celý turnaj zahajovali a rovnou s hosty z východu. A hned od úvodních vteřin utkání jsme se museli hluboce klonit jejich umění. Kluci z Běloruska byli nejen rychlejší, ale v přihrávkách  a střelách přesnější. A když toto bylo podtrženo bezchybným výkonem  brankáře, byl to koncert. Bohužel na náš účet. Náš vstup do turnaje nebyl nijak lichotivý, protože jsme prohráli. Debakl jsme alespoň odvrátili jedním gólem Matěje, když se mu nadvakrát podařilo překonat jinak naprosto bezchybného běloruského brankáře (a nutno říci, že jsme ho testovali ze všech možných pozic, po zemi i vzduchem). A o co více byl soupeř rychlejší a my mu nestíhali, o to více jsme bohužel bránili nedovoleně a vzhledem k minutovému trestu jsme ještě více mužstvo oslabovali. V tu chvíli ovšem nikdo z nás nevěděl, že hned v prvním utkání turnaje na sebe narazili pozdější vítězové turnaje s druhými v pořadí.

Body: Grešl (1+0)

Fauly: Korobkin, Kulhánek, Uhliarik, Pelc, Ulbrichtová

Česká Lípa – Nový Bydžov           7:4

Ve druhém utkání už byli soupeři daleko vyrovnanější a na hře to bylo znát. Kluci se uklidnili, i když první třetinu prohrávali v poměru 1:3, když náš první gól „zařídil“ Tomáš. Ten samý hráč přidal další dva góly ve druhé třetině, a svým hattrickem srovnal skóre na 3:3. Tento stav vydržel až do konce druhé třetiny a v té třetí jsme začínali opět od začátku. A najednou jsme byli úplně jiné mužstvo, jakoby do kluků vlil neviditelný hokejový bůh energii a již od první vteřiny jsme na kluzišti vládli. Vsítili jsme 4 góly, soupeři se podařilo skórovat pouze jednou, a tím jsme si přesvědčivě došli pro vítezství. Byl to zápas Tomáše Komžíka, kterému se podařilo dát celkem 4 góly a na další dva přihrát.

Body: Komžík (4+2), Grešl (0+1), Kulhánek (2+1), Beneš (1+0)

Fauly: Ulbichtová 2x, Volek

Česká Lípa – Zbraslav    6:3

Další den nás opět čekaly dva zápasy. Hned ráno jsme naskočili na soupeře ze Zbraslavi a výsledek po první třetině 3:0 v náš prospěch dával tušit, že jsme prostě lepší. Ve druhé třetině sice soupeř jednou skóroval a nám se gól dát nepodařilo, ale do té třetí jsme si vezli pohodlný náskok dvou branek. V poslední třetině jsme přidali další tři góly a naše tušení z pauzy po první třetině se naštěstí naplnilo a my vyhráli pohodlně o tři branky.

Body: Komžík (2+0), Kulhánek (2+2), Grešl (2+0), Uhliarik (0+1)

Fauly: Chudada, Novák, Kulhánek 2x, Pavelka

Česká Lípa – Slovakia Lions         8:8

V tomto zápase jsme od začátku tahali za kratší konec a neustále jsme se pokoušeli dotahovat. Soupeř měl totiž ve svém středu hokejového génia. Hráč s číslem 18 na dresu všem přítomným svým uměním neustále dokazoval, že je prostě „někde jinde“. Scénář byl v podstatě neustále stejný. Vzal si puk za svou brankou, a pak se rozjel… No a my všichni jenom čekali, zda jeho střela skončí v naší síti či nikoliv. Jediná změna byla vždy v tom, zda zpoza vlastní branky vyjel napravo nebo nalevo a zda střílel zprava či zleva. Hrál si s našimi hráči jako kočka s myší a musíme uznat, že jsme na něj prostě neměli. Naštěstí se ale i ten nejlepší hráč nutně musí unavit, zvlášť když ve vypjatém zápase je skóre nerozhodné a úspěch týmu je postaven na jednom hráči. Ten pak má ice time rovnající se v podstatě času zápasu. A dech mu došel ve třetí třetině. Kdežto u nás se můžeme spolehnout na více střelců, kteří nakonec naši remízu zařídili, když ve třetí části skórovali třikrát. Tím posledním skórujícím byl David Korobkin, který nám tak zajistil turnajovou medaili, ale zatím nikdo nevěděl, z jakého kovu bude, zda stříbro nebo bronz.

Body: Komžík (3+2), Oliva (0+1), Beneš (0+1), Uhliarik (3+1), Kulhánek (1+0), Pelc (0+1), Korobkin (1+0)

Fauly: Komžík

Česká Lípa – Kometa Brno           8:2

Turnaji jsme nejenom zahajovali, ale také zakončovali. Před posledním zápasem jsme věděli, že nás medaile nemine. Kluci hráli uvolněně, což bylo na jejich projevu vidět. Hned v první třetině opět „úřadoval“ Tomáš a svým gólem otevřel skóre zápasu. V podstatě jsme za první dvě třetiny měli takzvaně splněno. 8 gólů spolu se zajištěnou obranou dávalo tušit, že se žádné nemilé překvapení v poslední patnáctiminutovce konat nebude. Skvělým výkonem jsme zápas dohráli a mohli se naplno radovat.

Body: Komžík (3+1), Chudada (1+1), Beneš (2+1), Kulhánek (1+2), Pelc (1+0), Grešl (0+1)

Fauly: Pavelka, Uhliarik, Pytlíček, Kulhánek, Chudada

Po skončení zápasu domácích borců s Brnem následovalo vyhodnocení. Naši kluci vybojovali 2.místo, které jsme my, fanoušci, ocenili bouřlivým potleskem. Dali nám tak první velký vánoční dárek.