I druhý víkendový zápas končí pro HC Českou Lípu porážkou

HC Lomnice – HC Česká Lípa  6 : 3 ( 3:1, 1:2, 2:0 )

 

Souboj posledního celku tabulky s prvním začal velmi tvrdou hrou domácího celku.

Českolipští začali oplácet stejnou mincí a po jedné strkanici šel na trestnou lavici Peterka. Po 50 vteřinách domácí přesilovku využili, když se po zemi trefil Pivinský. Hosté byli nadále aktivnějším týmem a střely Vebera a Peterky zaměstnaly brankáře domácích. Hráči Lomnice obětavě bránili, případně vyhazovali přes všechny čáry. Sudí připustili velmi tvrdou hru a na ledě často dost jiskřilo. Ve třinácté minutě se nedohodli českolipští obránci a puku se zmocnil Martinec, který propálil gólmana Číže. Vedení o dvě branky domácí nabudilo, vrhli se do útoku a poněkud zapomínali bránit. Toho využila v čase 13:37 dvojice Holčák - Preussler  a druhý jmenovaný nadvakrát překonal domácího brankaře. Lomničtí dále hráli velice tvrdě a hosté se s tím neuměli vyrovnat. Čároví rozhodčí v těchto fázích pískali dost nepřesně, zejména zakázaná uvolnění. Skóre po první třetině už zůstalo 2:1.

 

Hosté se ihned po zahájení druhé části nastěhovali před branku domácích. Jejich tlak utnulo vyloučení, ale i v oslabení měli velkou šanci Preussler s Řezáčem, avšak puk do brány domácích nedostali. Na konci páté minuty šel důrazně po dorážce Čapek, jeho počínání se nelíbilo domácím obráncům a vypukla mohutná strkanice. Jejím výsledkem bylo vyloučení dvou hostujících a jednoho domácího hráče. Přesilovku Lomnice využila do minuty, na 3:1 zvyšoval Syrovátka. Zkorigovat mohl ještě ve stejné minutě Mišaga, ale z ideální pozice se neprosadil. V deváté minutě šli v rozmezí půlminuty pykat za fauly Staněk a Ulbricht. Domácí proti třem lipským roztočili kolotoč, na jehož konci byl úspěšný střelec Junek. Hosté snížili v 34. minutě rovněž v přesilovce. Úspěšným střelcem byl po spolupráci s Preusslerem Rašín. Minutu před koncem třetiny upravil na přijatelných 3:4 svým druhým zásahem v zápase Preussler.

 

Závěrečné dějství začali domácí opět přesilovkou. Jen se vyloučený Veber vrátil na střídačku, již ho na trestné lavici střídal Mišaga. V další přesilovce se Číž vyznamenal proti rychlému brejku Martince. Hosté se v těchto chvílích pouze bránili. V deváté minutě, opět po vyloučení Lomnice odskočila na dvougólový rozdíl ve skóre. Puk za Čížova záda dotlačil Drahoňovský. Opět došlo na ledě k několika malým šarvátkám, rozhodčí ve snaze vynutit si respekt, vylučovali na obou stranách. Emoce propukly i v hledišti. Na hostující hráče pršely nadávky lomnických fanoušků. Lipští ve snaze zvrátit nepříznivé skóre ještě více přitvrdili, dostali se i do šancí, ale neproměnili je. Naopak domácí díky druhé trefě Drahoňovského přidali šestý zásah do černého a rozhodli tak definitivně o svém vítězství v agresivním a nečistě hraném utkání. Lomnice – Česká Lípa 6:3.

 

Branky a nahrávky: 6. Pivinský (Pavlas), 13: Martinec, 26. Syrovátka, 30. Junek (Syrovátka ,Martinec), 49. Drahoňovský, 57. Drahoňovský (Martinec) – 14. Preussler(Holčák), 34.Rašin (Preussler), 39. Preussler (Holčák,Šesták),

Vyloučení 7:1                                  Diváci: 100                                Report: Pavel Milt

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.