Junioři – 1.mistrovské utkání

20.09.2020

HC Frýdlant – HC Česká Lípa

(0:1, 4:1, 5:2)

sestava: Panteleev – Černý, Václavík, Vondra, Gazsi, Sameš, Lukáš, Havel, Bráza, Honcharov, Lorenz, Vaszily
branky ČL: Vondra (Havel), Vaszily (Václavík), Černý (Sameš, Vondra), Havel (Gazsi)

Do prvního mistrovského utkání proti Frýdlantu jsme zpočátku vstoupili na výbornou. Hráli s námi i 4 dorostenci, kteří se svými výkony neměli problém se rovnat starším. Všichni se maximálně snažili a na ledě nechali vše. Po první třetině jsme odcházeli spokojení do kabiny za stavu 0:1.

Druhá třetina už pro nás byla o poznání horší. Na začátku jsme stále vedli a dokonce přidali další gól, čímž jsme ve 29. minutě vedli 0:2. Soupeř vzápětí hned odpověděl a my začali zmatkovat. Dostali jsme 4 góly a na konci třetiny, za stavu 4:2, jsme odcházeli tentokrát zklamaně, ale pořád jsme to nevzdávali.

Poslední třetina byla na branky hodně bohatá. Nástup do poslední třetiny byl výborný. Opět jsme hned ve 41. minutě stáhli rozdíl o jednu branku, na 4:3 a zdálo se, že zápas bude dramatický do posledního hvizdu. To soupeř, ale nepřipustil a přidal další tři branky v rychlém sledu (7:3), na které jsme již nedokázali odpovědět. V závěru třetiny už došlo pouze ke kosmetické úpravě skóre.

Byl to první ostrý zápas pro českolipskou juniorku, která zde nebyla několik generací a teprve si zvyká na tempo a styl juniorského hokeje.

Další utkání sehrají junioři 25.9.2020 v Trutnově a doma se představí 27.9.2020 od 15 hod proti HC Poděbrady.