Konec sezóny A-týmu. “Třetí místo je krásný úspěch” říká kapitán týmu

Letošní sezóna byla úspěšná. Po pěti letech účast v play off, dvě vysoké výhry ve čtvrtfinále a na konci semifinále třetí místo!! 

Hned v úvodu sezóny začalo pár změn, oproti loňskému roku, kdy několik hráčů skončilo. Pár měsíců před novou sezónou sportovní manažer a šéftrenér klubu František Richter kontaktoval pár mladých hráčů. Jedním z nich byl brankář Honza Král (21) z druholigového týmu HC Vlci Jablonec. Honza studuje vysokou školu, tudíž zápasy pouze o víkendu v okolí Liberce pro něj byly přijatelnější. Dalšími, kteří přišli, byli 3 hráči z Liberce, kteří nejenomže odehráli extraligu juniorů, ale mají také zápasy v druhé nejvyšší soutěži ČR. Nejmladším z nich byl útočník Benjamin Vomáčka (21). Beny odehrál 44 zápasů v Chance Lize za Benátky nad Jizerou. Dalším útočníkem byl Petr Šafařovský (22). Šáfa odehrál v Chance Lize za Benátky 87 zápasů. Nejstarším a nejzkušenějším z nich byl obránce Adam Jandejsek (29). Adam nejenže odehrál 66 utkání za Vrchlabí v druhé lize, ale i 112 zápasů v Chance Lize také za Benátky. Posledním útočníkem, který měl střídavý start za druholigový Děčín a Českou Lípu, byl Karel Horák (22). Než odešel na plánovanou operaci kolene před Vánoci, odehrál v dresu České Lípy 10 zápasů, vstřelil 8 gólů a na 4 nahrával. Od začátku sezóny všichni noví hráči zapadli skvěle do kabiny, což se odrazilo i na ledě. Cílem bylo probojovat se minimálně do semifinále a nejlépe získat medaili, což se podařilo!!

Prvním, kdo dostal prostor ke shrnutí sezóny byl trenér Karel Horák:

“Sezóna pro nás byla ziskem bronzových medailí úspěšná. Z mého pohledu jsme po zásluze obsadili třetí místo, jelikož jsme se všemi týmy pod námi měli lepší vzájemnou bilanci. Čtvrtfinále s Varnsdorfem jsme ovládli v obou utkání, s jasným skóre 15:3. V semifinále proti Turnovu jsme v domácím zápase sahali po vítězství, ale bohužel v závěru jsme obdrželi dvě rychlé branky a prohráli jsme tak 3:0 na zápasy.“

Kapitán týmu, Radek Holčák, hodnotí sezónu kladně. “Třetí místo je pro nás krásný úspěch”

“Letošní sezona se dá vzhledem k zisku bronzových medailí zhodnotit určitě pozitivně. Na začátku sezony jsme se sešli v hojném počtu, navíc výborně posíleni kluky z Jablonce a Liberce a vypadalo to velice nadějně. Bohužel, v průběhu sezony se nám sestava začala tradičně trošku rozpadat. Tak výsledky a hlavně výkony byly trošku nestabilní. Na play off se nám podařilo dát celkem dohromady a i přes velice slušný výkon ve čtvrtfinále, kdy jsme hladce přešli přes tým Varnsdorfu to už v další fázi proti Turnovu nestačilo. Chtěl bych touto cestou klukům za celou sezonu poděkovat a věřím, pokud se nám podaří tým udržet pohromadě i v příštím roce, mohlo by to dopadnout ještě lépe.”

Nejlepším hráčem semifinále byl vyhlášen za HC Česká Lípa Benjamin Vomáčka. V základní části během 15 zápasů získal 20 bodů a byl tak celkovým devátým hráčem v tabulce. V play off si připsal další 4 branky.

“Chtěl bych poděkovat všem spoluhráčům, vedení klubu a také fanouškům České Lípy, kteří nás celou sezónu úžasně podporovali. Byl jsem velmi překvapen, v jakém počtu na naše utkání chodili. Hned od prvního tréninku jsem se tu cítil skvěle, kabina nás přijala a myslím si, že jsme utvořili skvělou partu, také proto jsem se do České Lípy pokaždé těšil. Celkově bych řekl, že šlo o úspěšný rok. Pokud se s manažerem klubu domluvím, určitě bych další sezónu odehrál rád v dresu České Lípy.”

Brankář Jan Král je jediným českolipským hráčem, který ze všech 25 zápasů  (včetně play off) odehrál úplně všechny. A nejen to, je jediným brankářem ligy, který měl hned 3x čisté konto! 

“Letošní sezónu považuji za úspěšnou. I když jsem si na začátek musel zvykat na nový režim, velmi mě těší, že jsem pomohl svému týmu k umístění se na stupni vítězů. Čas v Krajské Lize jsem si opravdu užil nejen z hokejového hlediska, ale i z osobního.  Seznámil jsem se s novými lidmi a zároveň jsem blíže se seniorským hokejem v Krajské Lize. Hokej v České Lípě mi vyhovuje mnohem víc i během studia, jelikož zápasy se odehrávají v okolí Liberce a není to tak časově náročné, jako ve 2. lize. Ještě před startem mi tým představil šéftrenér klubu, pan Richter, a zároveň jsem věděl o dvou hráčích, které znám z Liberce. S týmem jsem vycházel dobře. Mezi hráči a trenéry panuje uvolněná atmosféra, což je pro mě také důležitý faktor. Závěrem chci poděkovat trenérům, týmu, fanouškům, zdravotníkům a realizačnímu týmu za to, že jsme se díky jejich spolupráci dostali tak daleko. Budu se těšit na nadcházející sezóny, strávené v týmu HC Česká Lípa.”

Pavel Vondra je nejúspěšnější juniorský hráč, který už v minulé sezóně měl pár startů za A-tým. Letos ale kromě své soutěže, kde chyběl pouze jednou, odehrál  dalších 20 za A-tým a vstřelil 9 gólů. 

“Mojí druhou sezónu v A-týmu hodnotím nakonec pozitivně. Podařilo se nám po dlouhých 5 letech vybojovat zcela zasloužený cenný kov v podobě bronzové medaile. Na ledě jsem dostával čím dál tím více prostoru a bylo cítit, že začínám zapadat do sytému trenéra a i do prostředí v kabině, kde mě spoluhráči neustále podporovali a motivovali k předvádění výkonů, jako v juniorské soutěži. Také bylo znát větší souznění s trenérem, který ve mě měl důvěru např. i pro hru v oslabení. Dovolím si říct, že jsem získal v A-týmu stabilní místo a za to,  bych chtěl hlavně poděkovat spoluhráčům a trenérovi. Chtěl bych také všem popřát hodně úspěchů do dalších sezón.”

soupiska týmu v letošní sezóně: 
KRÁL Jan, ANDRÝSEK Robert - JANDEJSEK Adam, BERÁNEK Michal, RAŠÍN Lukáš, ŽÁK Jiří, ČERNÝ Adam, BAŠEK Dominik, ZET Lukáš - VOMÁČKA Benjamin, ŠESTÁK Václav, PREUSSLER Milan, VEBER Ondřej, ČEŠKA Jaroslav, HOLČÁK Radek, ŠAFAŘOVSKÝ PETR, VONDRA Pavel, HAVEL Jonáš, GAZSI Matěj, KRUPIČKA Lukáš, LUKÁŠ Dominik, STEJSKAL Martin, LORENZ Matyáš, FAJKUS Adam, SVOBODA Michal, HORÁK Karel, NIKL Petr

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás v sezóně podporovali ať už z domova či na stadionech. Těšíme se na další sezóny!

Tým HC Česká Lípa

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.