Mistrovské utkání dorostu 21. 1. 2013

HC Frýdlant - HC Česká Lípa

4 : 5 (0:2,2:2,2:1)

Branky CL: Binder, Zelinka (Burger), Bašek (Bejšovec), Burger (Binder), Bejšovec (Dlouhý)

Sestava CL:

Krofta

Langr, Kučera, Tichý, Vörös, Binder, Zelinka, Burger, Dlouhý, Bejšovec, Bašek, Iszwora, Novák, Bittman

Do zápasu ve frýdlantské winter clasic aréně jsme vstoupili hned v prvním střídání gólem jejímž autor byl Tom Binder. V první třetině jsme jednoznačně domácí přehrávali, kdy ve 12. minutě se po nahrávce Dominika Burgra před brankou ocitl sám Petr Zelinka, který nějak neatakován hostujícími hráči přidal další branku. První třetina se poté dohrála pod taktovkou našich hokejistů.

Do druhé třetiny jsme opět vstoupili úspěšně, kdy ve 24. min. se po nahrávce Jiřího Bejšovce trefil Dominik Bašek. Další gól se nám podařilo vstřelit ve 26. min., kdy po krásné nahrávce Toma Bindera vstřelil branku Domink Burger. Po této vstřelené brance naši kluci trochu polevili, což domácí celek dokázal využít a v 35. a 37. min snížil na rozdíl dvou branek. Do kabiny se šlo po druhé třetině za stavu 2:4 pro naše borce.

Do třetí třetiny jsme nastupovali s tím, abychom neinkasovali žádnou branku a naopak nějakou tu branku přidali. Branku se nám podařilo vstřelit ve 44. min, kdy se před brankářem Frýdlantu objevili nijak neatakováni a úplně volni Jan Dlouhý, a Jirka Bejšovec, kdy prvně jmenovaný nahrál Jirkovi, který do odkryté branky zvýšil vedení gólem na 2:5. Soupeř ještě stačil ve 49. min snížet na rozdíl dvou branek a ještě 4. sekundy před koncem třetí třetiny přidat další branku, ale toto nás již nemohlo ohrozit a z Frýdlantu si zaslouženě vezeme vítězství. Nutno podotknout, že se na vítězství podílel celý tým, včetně brankáře Michala Krofty.