POJĎ HRÁT HOKEJ!

Ve středu 17.01. 2024 se v České Lípě na zimním stadionu uskutečnila akce POJĎ HRÁT HOKEJ pod záštitou Českého hokeje v rámci Týdne hokeje. Celkem si akci přišlo vyzkoušet 44 dětí. A pro velko část z nich to bylo první setkání s ledovou plochou.

Již před 16:00 se ve vstupní hale mačkal zástup nedočkavých dětí společně s rodiči. Účastníky čekala nejprve registrace ve formě online formuláře, kde byl k dipozici počítač anebo fomou QR kódu vyplňovali přihlášky rodiče. Následně obdržely děti drobné dárky od partnerů akce. Poté se společně mohli vydat do útrob stadionu, kde na ně čekali mladí hokejisté klubu HC Česká Lípa, se kterými měli možnost si vyzkoušet střelbu na branku a slalom okolo kuželek. Pro rodiče byla mezitím připravena přednáška, kde bylo odprezentováno, co obnáší mít doma malého hokejistu. Nadšení z aktivit mimo led u dětí přetrvávalo i během oblékání a všichni natěšení vyrazily na led.

Program na ledě si trenéři připravili stejně zábavný a pestrý jako mimo led. Rodiče i děti mohli zhlédnout přátelské utkání mezi nejmenšími hokejisty klubu ročníku 2017-2018. Na druhém konci hřiště měly děti možnost vstřelit svůj vůbec první gól brankáři v podobě figuríny. Ve středu hřiště si úplní nováčci vyzkoušeli své první krůčky s hrazdičkou pod dohledem trenérů a hráčů klubu. Součástí odpoledne bylo společné focení.

Po celou dobu hladkého průběhu akce byla na zimním stadionu pohodová a přátelská atmosféra, kterou si kromě usměvavých dětí pochvalovali i rodiče.

Týden hokeje je celorepubliková akce, která dává možnost dětem přijít si vyzkoušet, jaké to je být hokejistou. Jsme rádi, že náš klub je již řadu let součástí této akce.

A jak akci hodnotí trenér Jaroslav Češka?

„Počasí venku nahrává radovánkám na zamrzlých rybnících a jezerech, což ve spoustě dětech vyvolalo zápal pro bruslení a hokej. Jsme rádi, že můžeme být součástí tohoto projektu a těší nás, kolik hokejistů a hokejistek jsme během akce mohli na zimním stadionu přivítat a být u jejich prvních krůčků na ledě.“