Propadák v Lomnici.

HC Lomnice – HC Česká Lípa 9:0 (2:0, 5:0, 2:0)

Utkání začalo tvrdou hrou obou mužstev, ale jako první šel pykat hostující Bureš. V přesilovce domácí hned několikrát ohrozili brankáře Karáska, celé dvě minuty byli hosté pod tlakem. V šesté minutě dal první gól Lomnice z ideální pozice Vašek. Hostující hráči působili ospalým dojmem a byli pomalejší než domácí borci. Po dvou minutách kapituloval Karásek podruhé, když je jmenovec objel branku a zasunul puk podél tyče do sítě. První vážnější šanci českolipských promrhal až ve 13. minutě Holčák, když nedokázal zkrotit puk na brankové čáře domácích. Lipská obrana dělala množství chyb, skóre nenarůstalo jen díky dobré práci gólmana. Zkorigovat stav se pokoušeli postupně Peterka, Holčák i Šesták, jejich individuální akce spolehlivě likvidovala obrana lomnických. Závěrečné oslabení za faul Mišagy hosté přestáli a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Českolipští po přestávce přece jen přidali, jejich střely v úvodních minutách kryl v pohodě chytající brankář domácích. Lípa opět hrála v oslabení, ale udeřilo až po návratu vyloučeného Rašína v desáté minutě. Karáskovi zapadla za záda lehká backhandová střela lomnického Karáska a stav byl 3:0. Ne nadlouho. V rozmezí dalších 70 vteřin se trefili Rudiš a Syrovátka a schylovalo se k debaklu. Karásek velmi ochotně přepustil své místo v brance Andrýskovi. Ten odolával útokům domácích pouhé dvě minuty a pak i on lovil puk ze své sítě po střele Vaška. Rozladění hosté možná až příliš přitvrdili hru a následkem toho poskytli domácím hrát přesilovky. Hosté přežili dvojnásobné oslabení po vyloučení Ulbrichta a Nováka. Inkasovali až při hře pět na čtyři. Na hrozivých 7:0 zvýšil tři minuty před druhou sirénou svým druhým gólem v utkání Syrovátka. Závěrečné dvě minuty zahříval trestnou lavici opět Novák.

Třetí třetina rozhodnutého utkání začala optickou převahou českolipských. Šanci měl jejich kapitán Holčák, ale netrefil přesně. Víc práce pak už měl Andrýsek v brance hostů. V sedmé minutě srazil domácí Kinčl unikajícího Bureše, jeho zákrok potrestal hostující Novák a hrálo se čtyři na čtyři. Lomnice lehce pronikala do statické obrany českolipských a jen zákroky Andrýska bránily změně skóre. V 11. minutě završil svůj hattrick Karásek a stav byl 8:0. Hosté byli v útoku naprosto bezzubí, zřídka se dostávali před gólmana Skákalíka. Sami před brankou se ocitli třeba Peterka a Preussler, ale v koncovce vyhořeli. V poslední minutě dal po krásném sóle devátý gól Lomnice a svůj třetí v zápase Syrovátka. K diváky vyvolávané „desítce“ už naštěstí nedošlo. Česká Lípa podala svůj nejhorší výkon v sezóně a po právu si z Lomnice odváží devítigólový příděl.

Branky a nahrávky: 6. Vašek (Rudiš, Špaček), 8. Karásek (Matěja), 31. Karásek (Matěja, Syrovátka J.), 32. Rudiš (Špaček), 32. Syrovátka L. (Drahoňovský) 34. Vašek (Špaček), 37. Syrovátka L. (Drahoňovský, Junek), 51. Karásek, 60. Syrovátka L. (Vágenknecht).

Vyloučení: 2 - 9.          Diváci: 80.                  Report: Pavel Milt

PLAY-OFF Mužů 2013

Předkolo play-off:
Pá 22.02. 19.00 HC Frýdlant - HC Lomnice n/Pop.
Ne 24.02. 16:45 HC Lomnice n/Pop. - HC Frýdlant
Semifinále: