Reportáž z akce "Týden hokeje" v České Lípě se Slavomírem Lenerem

Dne 22. 9. 2017 se na zimním stadionu v České Lípě, konala již letos druhá náborová akce Hokejového klubu Česká Lípa, v rámci projektu ČSLH  Pojď hrát hokej. Tuto akci navštívilo i několik hostů z ČSLH, včele s šéftrenérem ČSLH panem Slavomírem Lenerem. Za klub se akce zúčastnilo 11 kvalifikovaných trenérů, předseda klubu, sekretář, fotograf, kameraman, vedoucí tříd a dobrovolníci z řad rodičů, několik dorostenců a mladších žáků a tým ročníku 2010. O dobrou náladu se staral maskot projektu, lvíček Puk.

Akce byla propagována mimo sociální sítě FB, různé www, letáky a plakáty přímo do ZŠ a MŠ na Českolipsku.

Na akci celkem dorazilo 25 dětí, od kterých jsme získali do projektu 18 podepsaných přihlášek, z toho bylo 14. chlapců a 4. děvčata.

Akce začala registrací účastníků a pokračovala prezentací pro rodiče, předsedou klubu, Tomášem Binderem, za asistence šéftrenéra klubu, Františka Richtra a šéftrenéra ČSLH p. Slavomíra Lenera. Dále se pokračovalo podle doporučeného programu. Zatímco se rodiče seznamovali s hokejem a činností klubu HC Česká Lípa, trenéři děti prováděli po stanovištích suché přípravy, kde si mohli vyzkoušet slalom s míčkem a střelbu pukem na hokejové střelnici.

Pak se již šlo na ledovou plochu, kde na děti čekalo 11 trenérů HC Česká Lípa, několik dorostenců a žáků hokejového klubu i Slavomír Lener. Trénink probíhal zábavnou formou, trenéři používali sportovní pomůcky, například hrazdičky pro úplné začátečníky, míčky, lana, kužely atd. V jedné třetině ledové plochy probíhalo modelové utkání v minihokeji hráčů ročníku 2010.

Na závěr akce proběhlo společné focení a rozloučení s dětmi a jejich rodiči, děti obdržely hodnotné dárky, mimo jiné i reprezentační dres, kartičky hokejistů, omalovánky, placky projektu, sušenky a čokolády poskytnuté svazem ČSLH a klubem HC Česká Lípa. Celá akce byla průběžně dokumentována. Fotky a videa jsou zveřejněna na www.hcceskalipa.cz a také na www.pojdhrathokej.cz . Celou událost v České Lípě hodnotí klub velice pozitivně, další taková akce je v plánu v roce 2018, koncem měsíce ledna, již dnes se těšíme na další mladé hokejisty.

Nováčky v klubu v následujícím týdnu čeká fasování výstroje, kdy klub zapůjčuje dětem skoro kompletní hokejovou výstroj, aby se mohli začít učit dovednostem důležitým pro lední hokej, zejména bruslení.

Kdo o akci nevěděl nebo ji nemohl z nějakého důvodu navštívit, nemusíte smutnit. Hokejový klub HC Česká Lípa přijímá nováčky ve věku 4 - 8 let (případně i mladší, nebo starší borce, kluky i holky) do řad hokejistů po celou sezónu, vždy každé úterý a čtvrtek od 16. do 17. hodin. Výstroj kupovat nemusíte, dostanete zapůjčenou od klubu.

Report: Tomáš Kučera, sekretář klubu

Videoreportáž z akce