SŽ - domácí vítězství nad Varnsdorfem

V sobotu 27.10.2018 starší žáci odehráli další soutěžní utkání v krajské lize Libereckého kraje na domácí ledě proti soupeři HC Varnsdorf.

Náš tým nenechal od začátku utkání nikoho na pochybách, že je dobře připraven. V podstatě od prvních minut se kluci z Lípy rozhodli převzít otěže zápasu do svých rukou a na ledě to bylo také vidět. Soupeře jsme v první třetině jasně přestříleli 16:2 na střely v náš prospěch. Bohužel na skóre to ale vidět příliš nebylo, jelikož po první třetině svítil na výsledkové tabuli stav 2:1. Ve druhé třetině jsme ještě přidali a na branku Varnsdorfu jsme vyslali 20 střel oproti 3 střelám, které mířily mezi naše tyče. Ve druhé třetině jsme přidali ale pouze další jednu branku a soupeř žádnou. Do třetí třetiny jsme tedy nastupovali s dvoubrankovým náskokem. Tu jsme ovládli až na drobné vyjímky s absolutní herní převahou. Varnsdorfská branka se ocitla pod palbou našich dalších 16 střel zatím co náš Michael Dobrovolný si na puk za celou třetí třetinu sáhl pouze 7x. Třetí třetinu jsme vyhráli 4:1 a tak konečný výsledek z utkání byl:

HC Česká Lípa : HC Varnsdorf – 7 : 2

Na branku Varnsdorfu jsme vyslali úctyhodných 42 střel, přičemž mezi naše tyče mířilo pouhých střel 12. Ano, výsledek v poměru ku střelám by mohl být více rozdílný, ale výkon brankáře Varnsdorfu snese tu nejlepší kritiku.