SŽ – dvě soutěžní utkání během jednoho týdne se ziskem plného počtu bodů

V pátek 12.10.2018 starší žáci odehráli další soutěžní utkání v krajské lize Libereckého kraje na domácí ledě proti soupeři HC Varnsdorf.

          Náš tým nenechal od začátku utkání nikoho na pochybách, že je dobře připraven. V podstatě od prvních minut se kluci z Lípy rozhodli převzít otěže zápasu do svých rukou a na ledě to bylo také vidět. Soupeře jsme v první třetině jasně přestřílel1 14:7 na střely v náš prospěch. Bohužel na skóre to ale vidět nebylo, jelikož po první třetině svítil na výsledkové tabuli stav 3:3. Ve druhé třetině jsme ještě přidali a na branku Varnsdorfu jsme vyslali 26 střel oproti 6-ti střelám, které mířily mezi naše tyče. Ve druhé třetině jsme přidali další dvě branky a soupeř pouze jednu. Do třetí třetiny jsme tedy nastupovali s jednobrankovým náskokem. Tu jsme ovládli již s absolutní herní převahou. Varnsdorfská branka se ocitla pod palbou našich 33 střel zatím co náš Matěj Mátl si na puk za celou třetí třetinu sáhl pouze 5x. Třetí třetinu jsme vyhráli 4:1 a tak konečný výsledek z utkání byl: í.

HC Česká Lípa : HC Varnsdorf – 9 : 5

           Na branku Varnsdorfu jsme vyslali úctyhodných 72 střel, přičemž mezi naše tyče mířilo pouhých střel 18. Ano, výsledek v poměru ku střelám by mohl být více rozdílný, ale výkon brankáře Varnsdorfu snese tu nejvyšší kritiku.

 

          Hned následující den v sobotu 13.10.2018 jsme vyrazili na další soutěžní utkání, a to tentokrát na led HC Frýdlant.

          I v tomto utkání náš tým nenechal od začátku utkání nikoho na pochybách, že je dobře připraven a v podstatě od prvních minut se rozhodl převzít otěže zápasu do svých rukou. Soupeře jsme v utkání přestříleli 48:18 s konečným výsledkem:

HC Česká Lípa : HC Frýdlant  – 6 : 3

           Hodnocení z utkání je tedy dobré i když jsme obdrželi zbytečné 2 branky ze tří, které se z pohledu střídačky i diváků dali vykrýt. Důležité ale je, že oba dva zápasy českolipští zvládli a do tabulky si za ně připisují plný počet bodů což je řadí na průběžné druhé místo za borce z Liberce.

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.