SŽ – Liberec, prohra, která zamrzí, ale bojovnost až do konce

HC Česká Lípa     -     Bílí Tygři Liberec

5     :     7              ( 1:1, 0:2, 4:4 )

Sestava: Volevecký – Lukáš, Šmejkal, Čunát, Bořil, Stejskal, Kváč, Špindler, Grešl, Zikmund, Fajkus, Kučera, Hašlar, Jedlička, Čihák

Branky ČL: Stejskal (Bořil), Hašlar (Stejskal), Hašlar (Stejskal), Hašlar (Stejskal), Stejskal (Bořil)

Střely na branku:  26 : 36  ( 10:11, 8:19, 8:16 )

Vyloučení: ČL: Špindler, Čunát, Šmejkal vš. 2. min.

Utkání jsme rozehráli velmi dobře, kdy jsme šli do vedení, bohužel se nám vedení nepodařilo udržet a třetina skončila smírně 1:1. Ve druhé třetině se hostům podařilo vstřelit dvě branky, nám se hra přestala dařit a dá se říct, že toto ovlivnilo i zápas, protože pasivitu jsme si převedli i do první části třetí třetiny, kdy hosté navýšili náskok na tři branky. V tu chvíli se naši hráči probudili, nesmířili se s nepříznivým výsledkem a ještě jsme se pokusili zvrátit výsledek utkání, kdy v posledních minutách jsme prohrávali jen o jednu branku. Ve hře bez brankáře jsme inkasovali sekundu před koncem branku a prohráli jsme 5:7.

Kluci ukázali charakter, zápas nezabalili a snažili se dokonce srovnat skóre utkání. Prohra zamrzí, ale předvedený výkon potěší.

Nileus