SŽ – Odveta v nadstavbové části soutěže s Jabloncem dopadla dobře

V neděli 13.1.2019 starší žáci odehráli další soutěžní utkání. Jednalo s o reparát z minulého víkendu, kdy jsme na ledě Jablonce n. Nisou vysoko prohráli ve značně oslabené sestavě.

Tentokrát se nám většina základního kádru již na led vrátila, a tak jsme do tohoto odvetného utkání vkládali přeci jen více nadějí na odehrání lepšího výsledku než v minulém týdnu. Utkání od prvních minut bylo na obou stranách velmi vyrovnané. Hra se stále přesouvala od jedné branky ke druhé a brankáři obou týmů leckdy čarovali při bránění svých svatyň. Celou řadu střel pokryli svými výbornými výkony a jindy ke vstřelení branky pomohla obou gólmanům notná dávka štěstí. V utkání jsme se ujali jako první my, ale netrvalo dlouho a Vlci z Jablonce skóre srovnali na konečných 1:1 pro první třetině. Ve třetině druhé probíhala bitva ve stejném duchu jako ve třetině první. Nakonec jsme jí ale zvládli lépe a vyhráli ji těsně 2:1. Třetí třetina byla opět velmi podobná předchozím dvou částem utkání ale i zde jsme byli tím šťastnějším týmem a zvítězili v ní 4:3. Utkání mohlo skončit i větším rozdílem, ale stále se nám nedaří úspěšně zakončovat vyložené gólovky. Na tomto je potřeba neustále pracovat, jelikož tyto promarněné šance nás leckdy stojí dobrý výsledek, nebo dokonce vítězství.

HC Česká Lípa : HC Jablonec nad Nisou : 7 : 5

Utkání lze tedy závěrem zhodnotit jako velmi vydařené, bojovnost a touha po vítězství nechyběla ani na jedné straně, a tak pochvalu zaslouží oba týmy tentokrát se šťastnějším koncem pro naše kluky z Lípy.