SŽ - První dvě soutěžní utkání v nové sezoně s přísunem plného počtu bodů

V sobotu 14.9.2020 byla zahájena nová sezona ligy starších žáků Libereckého kraje.

První utkání sezony jsme hráli proti HC Frýdlant na našem domácím ledě v České Lípě. Tým dorazil na utkání téměř kompletní, a tak jsme s očekáváním byli sami zvědaví, jak se naši kluci z Lípy představí a to hlavně po náročném letním soustředění. Začátek první třetiny utkání byl dobrý a jelikoži se kluci před utkáním dobře rozbruslili tak se velmi rychl na ledě začali dít věci. Do branky soupeře za nedlouho začal padat jeden gól za druhým a to tak, že po první třetině svítilo skore na světelné tabulu 4:0 pro nás. I druhá třetina byla plně v naší režii, kdy jsme vstřelili další 4 branky, ale zároveň i tři obdrželi. Třetí třetina byla z pohledů českolipských asi nejvýraznější co do vstřelených branek jelikož jsme přidali spopeři dalších 5 branek a ani jednu neobdrželi. Naši kluci šli do šatem s dobrým pocitem a plným počtěm bodů za zasloužené vítězství.

HC Česká Lípa : HC Frýdlant – 13 : 3

Hned následnou sobotu 19.9.2020 jsme odehráli druhé soutěžní utkání.

Druhé utkání sezony jsme hráli proti HC Varnsdorf na ledě soupeře. Tým tentokráte dorazil na utkání v mírně okleštěné sestavě a tak jsme čekali že o body bude větší boj. Naštěstí se nic takového nekonalo a za brankáře soupeře padal jeden gól za druhý. Vyjma druhé třetiny, kdy soupeř trochu více vzdoroval jsme na ledě kralovali a nakonec si odváželi domů na kategorii starších žáků nezvykle vysoké vítězství.

HC Varnsdorf : HC Česká Lípa : HC Frýdlant – 1 : 15

V konečném hodnocení, ale nejde ani tak o výsledek, i když vysoká výhra samozřejmě potěšila, ale hlavně o celkový herní výkon, který naši starší žáci na ledě předvedli.