SŽ – První soutěžní utkání v nové sezoně, plný počet bodů a výborným týmový výkon

V sobotu 22.9.2018 byla zahájena nová sezona ligy starších žáků.

My jsme první utkání sezony hráli proti HC Turnov na jejich ledě. Tým dorazil na utkání téměř kompletní, a tak jsme s očekáváním byli sami zvědaví, jak se naši kluci z Lípy představí. První třetina utkání byla poněkud rozvážná. Soupeř na naši branku vyslal pouze dvě střely a my na jeho střel sedmnáct. Turnovský gólman byl velmi vzrostlé postavy, a tak vstřelit mu gól nebylo nic snadného což potvrzoval výsledek po první třetině 1:0 pro HC Česká Lípa.

Ve druhé a třetí třetině však naši kluci nalezli na Turnovského brankáře již recept, a tak mu nasázeli dalších úctyhodných 8 branek. I my jsme po drobné chybě ve vlastním oslabení ve třetí třetině jednou inkasovali, ale na konečný výsledek to již nemělo žádný vliv.

HC Turnov : HC Česká Lípa – 1 : 9

V konečném hodnocení, ale nejde ani tak o výsledek, i když vysoká výhra samozřejmě potěšila, ale hlavně o celkový herní výkon, který naši starší žáci na ledě soupeře předvedli. Dalo by se bez nadsázky říci, že všichni bez výjimky hráli jako jeden muž, týmově, kamarádsky a bylo na nich vidět, že hra se svými kamarády je opravdu baví, což je asi to nejdůležitější.