SŽ – První soutěžní utkání v nové sezoně se ziskem plného počtu bodů

V sobotu 7.9.2018 byla zahájena nová sezona ligy starších žáků Libereckého kraje.

První utkání sezony jsme hráli proti HC Turnov na našem domácím ledě v České Lípě. Tým dorazil na utkání téměř kompletní, a tak jsme s očekáváním byli sami zvědaví, jak se naši kluci z Lípy představí a to hlavně po náročném letním soustředění. Začátek první třetiny utkání byl poněkud rozpačitý, ale po chvíli se kluci zahřáli a na ledě se začali dít věci. Do branky soupeře za nedlouho začal padat jeden gól za druhým a to tak, že po první třetině svítilo skore na světelné tabulu 7:1 pro nás. I druhá třetina byla plně v naší režii, kdy jsme vstřelili další 4 branky a opět pouze jednu obdrželi. Třetí třetina již tak výrazná co do vstřelených branek nebyla, utkání se dohrálo v poklidu a naši kluci šli do šatem s dobrým pocitem a plným počtěm bodů za zasloužené vítězství.

HC Česká Lípa : HC Tornov – 12 : 2

V konečném hodnocení, ale nejde ani tak o výsledek, i když vysoká výhra samozřejmě potěšila, ale hlavně o celkový herní výkon, který naši starší žáci na ledě předvedli. Dalo by se bez nadsázky říci, že všichni bez výjimky hráli jako jeden muž, týmově, kamarádsky a bylo na nich vidět, že hra se svými kamarády je opravdu baví, což je asi to nejdůležitější.