SŽ – První víkendové dvoj utkání nadstavby s domácí porážkou a venkovním výpraskem

V sobotu 15.12.2018 starší žáci přivítali na domácím ledě prvního soupeře z Hradeckého kraje, a to Wikov Hronov. Začíná tedy druhá polovina nadstavbové soutěže kdy se budou pravidelně utkávat 3 nejlepší týmy z kraje Libereckého proti 6-ti nejlepším týmům z kraje Královehradeckého.

Domácí utkání jsme nezačali vůbec špatně, hra byla poměrně vyrovnaná, a i když jsme první třetinu prohráli 1:2, tak nic rozhodnuto určitě nebylo. Ve druhé třetině se ale obraz hry začal pomalu, ale jistě překlápět na stranu soupeře o čemž svědčil i výsledek. Druhou třetinu jme prohráli 1:3.

Třetina třetí už pouze upravila konečný výsledek ve prospěch Hronova.

Střelecky i brankově musíme uznat, že soupeř byl lepší a tak si z našeho ledu zaslouženě odváží všechny body.

HC Česká Lípa  3 : 7  Wikov Hronov

Hned v neděli, a tedy dne následujícího jsme ráno vyrazili na utkání do dalekého Nového Města nad Metují. Věděli jsme, že jedeme za vítězem prvního kola a tak jsme očekávali velmi náročné utkání.

Přesto, že jsme nezačali vůbec špatně, jelikož jsme se My jakožto první tým ujali v zápase vedení, tak poté přišla studená sprcha. V první třetině už padaly puky jen za záda našeho Matěje Mátla. Z celkových deseti střel, které v první třetině na něj mířily obdržel strašidelných 6 gólu a o utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Ve třetině druhé za jeho záda napadalo dalších 7 branek a přesto, že i my jsme 2x skórovali, tak s utkáním už nešlo nic dělat. Třetí třetina se dohrávala již celkem v poklidu, a nakonec skončila smírně 3:3.

Jak nadpis článku napovídá, tak v Novém Městě jsme schytali pořádný výprask a radostně se nám domů rozhodně nevracelo a je tedy nad čím přemýšlet, jelikož soupeř nás přehrál snad ve všech hokejových dovednostech.

Nové Město nad Metují : HC Česká Lípa  16 : 6