SŽ – s prvním týmem tabulky krásné, bojovné a vyrovnané utkání

V sobotu 16.3.2019 starší žáci přivítali v nadstavbové části soutěže na domácím ledě dalšího soupeře. Tentokrát se jednalo o borce z HC Stadion Vrchlabí.

Soupeř z Vrchlabí vede průběžnou tabulku soutěže, a tak jsme neočekávali nic jiného než velmi náročné utkání, ve kterém, pokud jsme chtěli uspět, tak jsme museli předvést absolutně bezchybný výkon. Obzvláště když vezmeme v potaz, že se nám v minulém týdnu bohužel dlouhodobě zranila naše brankářská jednička Michael Dobrovolný.

Naši kluci do utkání vstoupili výborně, jelikož první branku utkání jsme vstřelili my.  Soupeř sice do konce první třetiny stačil vyrovnat, ale bylo jasné, že svou kůži prvnímu týmu tabulky nedáme lacino. Druhá třetina toho byla důkazem. Sice jsme jí prohráli 1:2, ale utkání se hraje do poslední minuty a do konce zbývala ještě celá třetí třetina a v ní se děli věci. Nejdříve jsme srovnali na 3:3 a po pár minutách jsme se dokonce opět ujali vedení 4:3. Bohužel z vedení jsme se neradovali dlouho, jelikož soupeř opět vyrovnal a o to více to mrzí, že v jeho oslabení při hře pět na čtyři. Toto evidentně naše kluky na pár minut zlomilo, jelikož soupeř přidal i další branku a pak ještě jednu. Naši borci už stačili pouze korigovat na konečný výsledek:

HC Česká Lípa  5 : 6  HC Stadion Vrchlabí

Utkání to bylo bezesporu krásné, bojovné a plné zvratů. Naši borci bojovali, ale nakonec se přeci jen kvalita soupeře promítla do konečného výsledku s těsnou porážkou pro naše mužstvo. Klukům nelze až na drobné chyby nic moc vytknout a s odstupem času lze konstatovat, že jsme odehráli jedno z nejlepších utkání v letošní sezoně co do bojovnosti se týká.