SŽ – V Liberci vysoká porážka i přes výborný výkon v první polovině utkání

Ve státní svatováclavský svátek 28.9.2018 starší žáci vyrazili na utkání proti Bílím Tygrům Liberec.

Úvod utkání se hrál od prvních minut ve strhujícím tempu. Oba týmy se střídaly v pěkných útočných i obranných kombinacích. Nasazení obou týmů bylo opravdu nečekaně strhující jak pro hráče, tak i pro diváky z řad rodičů. Naši měli celou řadu slibných kombinací a střel na branku, ale bohužel stejně jako libereckým, tak i nám se v první třetině nepodařilo vstřelit žádnou branku, a tak do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá třetina utkání začala stejně jako ta první a do poloviny třetiny byli oba soupeři vyrovnanými týmy. Bohužel ale od druhé poloviny druhé třetiny se začala z českolipských vytrácet síla. Bylo to snad také dané tím, že Liberec měl plnohodnotně tři lajny, zato českolipští pouze dvě. I přes veškerou snahu se nám nepodařilo vstřelit branku, zato Tygři vstřelili branky tři a tak před poslední třetinou utkání se ujali vedení 3:0.

Třetina třetí již byla až na drobné výjimky plně v režii domácích což dokazovali dalším skórováním do naší sítě a to 4-mi góly, přičemž my jsme nakonec vstřelili jedinou branku útěchy.

Bílí Tygři Liberec : HC Česká Lípa – 7 : 1

Závěrečné hodnocení: Je třeba všechny kluky vč. brankářů pochválit za velmi dobrý výkon v první polovině utkání. V druhé půli se již výrazně projevila naše únava, individuální chyby jednotlivců a malé procento úspěšnosti vstřelených branek z celkového počtu 22 střel, které jsme vyslali mezi Liberecké tyče.