SŽ - v novém roce, v nové soutěži, v prvním utkání drama až do konce

7     :     6              ( 2:1, 4:1, 1:4 )

Sestava: Dobrovolný (golman) – Lukáš, Šmejkal, Čunát, Hašlar, Bořil, Kučera, Stejskal, Zelený, Kváč, Čihák, Špindler, Grešl, Fajkus

Branky ČL: Hašlar 2x, Stejskal 2x, Čihák 1x, Čunát 1x

Střely na branku:  29 : 34  (10:12, 10:12, 9:10 )

Vyloučení: ČL: Zelený, Bořil, Čihák, Kučera vždy po 2min.

V novém roce po krásném druhém místě v soutěži Libereckého kraje jsme se přehoupli do druhé poloviny roku a tedy i do druhé poloviny soutěže. Tato část se hraje tak, že se vždy spojí dva kraje. V našem případě Liberecký s Hradeckým a z těchto krajů hrají mezi sebou vždy 4 nejlepší týmy vzájemná utkání. Jelikož jsme se v Libereckém kraji, jak už bylo uvedeno výše, umístili na druhém místě, tak druhou polovinu roku budeme hrát utkání se čtyřmi nejlepšími týmy z kraje Hradeckého.

První utkání této druhé části soutěže nás zavedlo až na led TJ Spartaku Nového Města nad Metují. S tímto soupeřem jsme své síly měřili úplně poprvé, a tak jsme netušili co od soupeře můžeme očekávat.

Začátek utkání by se dalo říci byl vyrovnaný, nicméně postupně se karta začala obracet na stranu domácích. V brance jsme pro absenci Volveckého museli nasadit Michaela Dobrovolného z kategorie a věkem od mladších žáků a popravdě tato skutečnost nejspíše i rozhodla. Prvních 5 zákroků Michael ještě pokryl, ale bohužel ten šestý již propadl za jeho záda. Sedmý opět zvládl, ale osmý skončil zase v jeho síti. Rázem jsme v první třetině prohrávali o dvě branky, ale naštěstí Martin Stejskal závěrečný výsledek první třetiny zkorigoval a vstřelil branku i soupeři. První třetina skončila tedy 2:1 pro domácí. V kabině se kluci hecli a s plným odhodláním si stanovili cíl, že domácí playery řádně potrápí a že se jen tak nevzdají.

Bohužel ale hned první střela ve druhé třetině opět propadla za záda Michaela a co čert nechtěl, tak i hned druhá. Přes veškeré úsilí se nám bohužel ve druhé třetině podařilo vstřelit jen jednu branku ale další dvě ještě obdržet a tak tuto třetiny jsme prohráli 4:1.

Zdálo se, že utkání je již rozhodnuté, ale bojovnost a chuť kluků z Lípy byla na ledě stále rozhodujícím faktorem, která nakonec začala přinášet své ovoce. Michael ve třetí třetině naštěstí inkasoval již pouze jednou zatím co do sítě soupeře začal padat jeden gól za druhým. Nakonec to došlo tak daleko, že minutu před koncem utkání kluci snížili náskok domácích o jedinou branku. Došlo tedy na naší straně i na hru bez brankáře, ale z velkého tlaku v soupeřově třetině se vyrovnávací branka bohužel vstřelit nepovedla.

I přes porážku kluci zaslouží velkou pochvalu, že nesložili zbraně poté co prohrávali již o 4 branky a rvali se až do konce. Takový je hokej, jednou se raduje soupeř a podruhé zase my. Těšíme se tedy již s tímto novým soupeřem na domácí utkání, kde snad již v plné sestavě, uděláme vše pro to, abychom Novoměstským porážku vrátili.