SŽ – Vrchlabí, vítězství po velmi dobrém výkonu

Sestava: Volevecký – Lukáš, Šmejkal, Čunát, Bořil, Stejskal, Kváč, Grešl, Zikmund, Fajkus, Kučera, Hašlar, Čihák, Zelený, Veselý

Branky ČL: Zikmund (Bořil), Bořil, Stejskal (Grešl)

Střely na branku: 23 : 26   ( 9:7, 7:9, 7:10 )

Vyloučení: ČL: Kučera 2.min.

S chutí jsme vstoupili do posledního mistrovského utkání ve Vrchlabí. Hned v druhém střídání se nám podařilo hezkou přihrávkou Matyáše Bořila přelstít domácí obranu a z následného nájezdu jsme šli rychle do vedení po brance Tomáše Zikmunda. Na druhou branku jsme také nečekali dlouho, kdy opět člen druhé formace Matyáš Bořil vystihl přihrávku domácího obránce a sám před brankářem se nemýlil a gólem tak získal důležité dvoubrankové vedení. Výsledkem 0:2 pro hostující hráče skončila i první třetina.

Ve druhé části hry se šance střídali na jedné i druhé straně a domácím se podařilo snížit stav utkání střelou od modré čáry, kdy náš brankář měl zakrytý výhled dvěma hráči a domácí tím třetinu vyhráli v poměru 1:0.

Ve třetí třetině se hrál na obě strany velmi pěkný a rychlý hokej. Domácím se podařilo vyrovnat po chybě bránících našich hráčů, kteří nechali před osamoceným našim brankářem trestuhodně dva hráče. Naštěstí po jednom souboji o kotouč u hrazení se podařilo Jakubovi Grešlovi přelstít soupeře a následnou střelou na domácí branku vybídl k pohotové dorážce Martina Stejskala, který zasunul kotouč potřetí za domácího brankáře. Domácí se ještě ke konci utkání snažili při hře bez brankáře vyrovnat, toto se jim nepodařilo a tím jsme ve Vrchlabí oslavili vítězství a vrátili soupeři porážku z domácího ledu.

V utkání bych vyzvedl výkon brankáře Tomáše Voleveckého, který jedním z nejlepších výkonů v sezóně pomohl k vítězství.