SŽ - vstup do druhé části sezony na výbornou

V sobotu 7.12.2019 starší žáci odehráli první soutěžní utkání druhé části soutěže, kde se utkáme i s týmy z Hradeckého kraje. Prvním soupeřem nám byl tým starších žáků z HC Dvůr Králové n. Labem.

Náš tým nenechal od začátku utkání nikoho na pochybách, že je dobře připraven. V podstatě od prvních minut se kluci z Lípy rozhodli převzít otěže zápasu do svých rukou a na ledě to bylo také vidět. Soupeře jsme v první třetině jasně přestříleli 18:0 na střely v náš prospěch. Bylo to vidět i na na skóre, jelikož po první třetině svítil na výsledkové tabuli stav 5:0 pro nás. Ve druhé třetině jsme ještě přidali a na branku soupeře jsme vyslali 20 střel oproti 8 střelám, které mířily mezi naše tyče. Ve druhé třetině jsme tedy přidali a vstřelili další  4 branky a obdrželi pouze jednu. Do třetí třetiny jsme tedy nastupovali s osmibrankovým náskokem. Tu jsme ovládli až na drobné vyjímky s absolutní herní převahou. Třetí třetinu jsme rovněž vyhráli a to 4:2. Konečný výsledek z utkání tedy byl:

HC Česká Lípa : HC Dvůr Králové n. Labem – 13 : 3

Na branku soupeře jsme vyslali úctyhodných 50 střel, přičemž mezi naše tyče mířilo pouhých střel 16. Ano, výsledek v poměru ku střelám by mohl být více rozdílný, ale i tak radost z prvního vítězství v nové soutěži byla v kabině veliká, jelikož rovnou třem hráčům HC Česká Lípa se podařil vstřelit hatrick.