A-Team mužů - Ani fantastický obrat plný bodový zisk v Turnově nepřinesl

HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa  6:5 pp (4:0, 0:4, 1:1, 0:1)

Českolipské hokejisty čekal ve 13. kole KLM převelice těžký soupeř. Na led vedoucího Turnova i tak nepřijeli podat odevzdaný výkon. Po prvních deseti minutách sice prohrávali o čtyři branky, ale stav otočili a nakonec se o vítězi zápasu rozhodlo až v nastaveném čase.

Začátek zápasu patřil domácím. Ti sice už ve 2. minutě hráli v oslabení, ale hned potom se trefil Zákoutský a minutu nato velmi pohodlně  i Isach a rázem byl stav 2:0. Hosté se minutu po minutě zlepšovali a i oni zaměstnali Fikrta v turnovské brance. Jenže pak přišla 9. minuta, ztráta puku na červené čáře a Bohatý lovil puk ze sítě potřetí po střele Dudy. V 11. minutě pak hostující gólman podcenil nahození Majdiče, inkasoval počtvrté a jeho účinkování v tomto duelu skončilo. Záhy hrála Lípa přesilovku, ale zachytal si v ní i českolipský náhradník Andrýsek. Hra, na rozdíl od skóre, byla celkem vyrovnaná, ale skvělý Fikrt držel až do pauzy čisté konto.

Druhá třetina začala přesilovkou turnovských. V ní ujeli hned tři hosté a akce dopadla Dvořákovou přesnou trefou. Turnovští trochu polevili a jen vyhazovali. Hosté nebojácně útočili a výsledkem byl faul domácích a přesilovka v polovině utkání. Minutu se nedělo nic, pak si vzal puk Krupička, najel před branku a nedal Fikrtovi šanci. 4:2. Ofenzíva Šelem pokračovala, obrana Turnova byla v této fázi dost propustná. V 34. minutě napřáhl od modré Novák a jeho střelu Preussler usměrnil za bezmocného Fikrta. Diváci nevěřili svým očím. Jejich náladu srazil ještě níž Michajličenko tři minuty před koncem vyrovnávací brankou na 4:4. Po dvou třetinách se začínalo od začátku.

Po druhé přestávce dostali domácí brzy výhodu přesilové hry. Šance se pak střídaly a oba brankáři si docela zachytali. V 45. minutě si Fikrt nepokryl puk ve svém brankovišti, toho využil navrátilec do českolipské sestavy Šesták, puk dostal za brankovou čáru a hosté dokonali obrat! Turnov byl v šoku. Hosté napadali turnovské už na jejich polovině a nenechali je hrát. Navíc si českolipští nelámali hlavu s kombinací, vyhazovali a chodili do rychlých brejků. Přežili i oslabení v 55. minutě, ale dvě a půl minuty před koncem neuhlídali Isacha a domácí srovnali. Nastal lítý boj o každý metr ledu. Domácí chtěli dát gól a hosté neinkasovat. Nakonec utkání dospělo do prodloužení. To ale trvalo jen 36 vteřin. Pak Andrýsek pustil za svá záda lehkou střelu Dudy a domácí brali druhý bod.

Boj o play-off  pokračuje. Českolipští v současné době drží 4. pozici a o další body pojedou bojovat v neděli na led Varnsdorfu, který je v současné době na pátém místě se ztrátou sedmi bodů.

Branky a nahrávky: 4. Zákoutský Jiří ( Zákoutský Jan, Šimůnek Jiří), 5. Isach (Jágr), 9. Duda (Maděra), 11. Majdič (Maděra), 58. Isach (Maděra), 61. Duda (Jágr) - 23. Dvořák (Rašín), 30. Krupička, 34. Preussler (Novák, Pulda), 38. Michajličenko (Holčák), 45. Šesták (Michajličenko)

Vyloučení: 3 – 4

Diváci: 207

Sestava České Lípy: Bohatý (11. Andrýsek) – Dvořák, Novák, Michajličenko, Křepelka, Rašín, Žák, Šesták, Preussler, Bauer, Holčák, Krupička, Zelinger, Pulda