A-tým: Čtvrtfinále prolétnuto. Vzhůru do semifinále!

Česká Lípa se dostala letos stejně jako vloni do čtvrtfinále ze čtvrtého místa a boje tak začaly na domácí půdě. Vloni čelili Varnsdorfu, kde bylo vcelku jednoznačné, že Lípa přes čtvrtfinále přejde.

Letos se rozhodovalo až do posledního kola. Ve čtvrfinále českolipští dostali staronový tým v krajské lize a to Gepardy Jablonec, bývalý Slavoj Liberec, doplněný o nové tváře. 

V základní skupině Česká Lípa jednou nad Gepardy vyhrála následně pak dva zápasy prohrála. Do playoff se tak šlo velmi vyrovnaně a hlavně bojovně, jelikož sed hrálo na dva vítězné zápasy. V pátek se rozehrálo čtvrtfinále v Lípě a zápas byl velmi bohatý na góly. Domácí ovládli zápas zpočátku jednoznačně, pak ale hosté začali dotahovat a najednou byl stav utkání pár minut před koncem pouze o jednu branku. Naštěstí Lípa měla poslední dvě minuty třetí třetiny přesilovou hru a domácí tak potvrdili vítězství prvního zápasu 7:5 nad hostujícímí Gepardy. 

V neděli se do Jablonce jelo s velkou motivací sérii zde ukončit. Gepardi do zápasu skočili odhodlaně, že se série pošle do třetího rozhodujícího zápasu. Lípa dlouho vedla a Jablonec pořád dotahoval. Ve třetí třetině byl stav již 6:6 a Lípa přidala tři rychlé branky na 9:6. Zdálo se, že mají 6 minut před koncem vyhráno, ale Gepardi se nedali a začali ztrátu dotahovat. Minutu před koncem bylo utkání opět pouze o jednu branku. Jablonec šel dokonce i do hry bez brankáře a Lípa hrála oslabení. Hosté udrželi vedení posledních pár vteřin a mohli se tak radovat i z druhého vítězství. 

Nutné podotknout výkony Honzy Krále v bráně, který předvádí velmi obětavé zákroky a drží tým nad vodou a výkony celého týmu se tak zvedají. 

Česká Lípa vyhrála sérii 2:0 a středeční rozhodující utkání se tak nehraje!! V semifinále narazí Lípa na Turnov, kde začne hrát už v pátek na tři vítězná utkání. Doma se představí v neděli 3.3. od 16:00. 

Děkujeme všem fanouškům za podporu, kde se vás na utkáních jak venku, tak doma schází čím dál více!!

Tým HC Česká Lípa

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.