A-Tým HC Česká Lípa - Bod z Frýdlantu situaci kolem play-off zatím nevyřešil

 

V předposledním zápase základní části KLM se vydali českolipští muži do Frýdlantu. K vidění bylo zajímavé utkání, které muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se štěstí přiklonilo na stranu domácích, kteří získali bod navíc a zachovali si naději na postup do play-off.

V úvodu útočili hosté, ale Peřina, ani Čejka gól nedali. Stejně dopadli na druhé straně Preussler a Bauer. Bohatého v českolipské brance zkoušel v 5. minutě Mikan, ale nevyvedl ho z míry. Přesilovka za faul Holčáka se domácím taky nevyvedla, i když střely Peška a Peřiny nebezpečné byly. V oslabení ujel Minařík, ale byl obranou zastaven. Naopak z protiútoku se prosadil Jakub Šír a domácí vedli 1:0. V desáté minutě šel ven na dvě minuty Sommer a i hosté se snažili dát gól. Měli navíc 40 vteřin převahu dvou hráčů. Šimončič trefil břevno, ale jinak se domácí ubránili. Ve 13. minutě zastavil přečíslení hostů hvizd rozhodčího, ale k údivu všech se nevylučovalo, neboť domnělý faul sudí přehodnotil na běžný zákrok. Velkou šanci promarnil Holčák, po ideální přihrávce Šimončiče pálil do domácího brankáře Blažka. V 17. minutě napřáhl od mantinelu Ulbricht a jeho bombu chytře sklepl mezi Blažkovy betony Holčák. 1:1. Obranu domácích zaměstnával nejvíc Bauer, jehož rychlosti frýdlantští nestačili. Přesto stav zůstal po prvních dvaceti minutách 1:1.

Začala druhá třetina. Peřina, vyloučený ještě v té první si sotva sedl a už jeho trest ukončil střelec druhé lipské branky Bauer. Dlouhou přihrávku frýdlantské obrany pak podcenil Staněk, nechal ujet Vološína, ale jeho blafák Bohatý vystihl. Peřina šel opět vychladnout, tentokrát na 2+2 za krvavé zranění hostujícícho kapitána. V přesilovce ale hosté nic kloudného nevymysleli. Po ní pak domácí přidali a jen díky nepřesným přihrávkám se nedostávali sami před Bohatého. Ve 13. minutě zastavil rozjetého Hodače Bauer a domácí si zahráli přesilovku. V ní našel Peřina ideálně postaveného Kolmanna a ten vyrovnal! Půl minuty nato jásali domácí potřetí. Akci 2 na 1 ukončil šťastnou střelou mezi Bohatého betony Hodač. Opaření hosté se zatáhli do obrany, a nedařilo se jim pořádně rozehrát. Ven šel Staněk a přesilovka domácích vypadala dost nebezpečně, ale hosté se ubránili. Závěr třetiny se domácí snažili upevnit vedení, na stavu 3:2 se už ale nic nezměnilo.

Třetí třetina začala sražením Bauerovy helmy, ale sudí tento zákrok přehlédl. Hosté odpověděli tím nejlepším způsobem. Holčák vyslal do pásma Flekla, ten napřáhl a Blažek už jen lovil puk ze sítě frýdlantské branky. 3:3. Na druhé straně byl sražen v jasné šanci Peřina a bylo nařízeno trestné střílení. Z něj ale vyšel vítězně gólman hostů. Také domácí museli čelit trestnému střílení za faul Peřiny na Minaříka. Ale ani tentokrát se stav neměnil. Při hře 4 na 4 v 8. minutě projel Bauer celou obranou domácích, vystřelil a odražený puk uklidil do sítě Šimončič. Hosté vedli ale jen půl minuty. Pak Bohatému prošla mezi betony slabá Hodačova střela a bylo opět srovnáno. Začalo se víc bruslit a hra se přelévala nahoru dolů. Většina akcí ale končila bez střely. Sám před gólmanem domácích se ocitl Zet, ale nedal, do rány Vrkoslava stihl vložit hokejku Ulbricht. V předposlední minutě puk několikrát nebezpečně poskakoval kolem lipské branky. V poslední minutě naopak domácí zachránilo břevno po střele Šimončiče. Stav 4:4 už ale vydržel.

Prodloužení začalo kvůli vyloučeným netradičně ve třech proti třem. Pak se dvě minuty nehrálo kvůli problému s časomírou. Obě trojice měly několik šancí, ale štěstí se nakonec přiklonilo k domácím. Zpoza branky nahrával Hodač a jeden z českolipských hráčů nešťastně tečoval puk za bezmocného Bohatého. Bod navíc zůstal domácím.

Situace je následující: V sobotu přivítají českolipští na svém ledě PSK Liberec. Pokud by se jim podařilo získat všechny tři body, postoupí do play-off. Pokud ne, musí si počkat na nedělní výsledek zápasu VTJ Liberec – HC Frýdlant. Kdo z obou dnešních soupeřů získá v posledním kole víc bodů, postupuje. Přijďte proto podpořit českolipský tým tuto sobotu 21.2. 2015 na zimní stadion u Ploučnice v rozhodujícím duelu základní části KLM. Snad nebude, i díky vaší podpoře zároveň posledním utkáním sezóny 2014/2015.

Branky a nahrávky: Branky: 9. Jakub Šír (Vološín), 34. Kolmann  (Jiří Peřina, Petr Peřina), 35. Hodač (Němeček, Pešek), 50. Hodač  (Jiří Peřina, Jakub Šír),62. Hodač  – 17. Holčák (Ulbricht), 27. Bauer (Minařík, Šimončič), 42. Flekl (Holčák),  49. Šimončič (Bauer)

Vyloučení: 7: 7

Diváci: 162

Sestava České Lípy: Bohatý – Zet, Staněk, Ulbricht, Bauer, Hau, Flekl, Zelinka, Bašek, Minařík, Preussler, Šimončič, Holčák

Pavel Milt

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.