A-Tým HC Česká Lípa - Fantastický obrat v Turnově přinesl českolipským výhru

HC Turnov – HC Česká Lípa 3:8  (1:1, 2:0, 0:7)

 

V neděli začala na turnovském ledě série o konečné třetí místo v letošním ročníku KLM.

Domácí sice po dvou třetinách vedli 3:1 a vypadalo to, že mají zápas pod kontrolou, ale ve třetí třetině se českolipští zvedli, zápas otočili a místy až exhibičním výkonem domácí dokonale zdrtili.

 

Začátek byl opatrný, ale víc ze hry měli domácí. V 5. minutě přehnal tvrdost Bulva a domácí hráli přesilovku. V ní napřed vychytal českolipský gólman Karásek  Maděru, ale pak se uvolnil Mizerík a domácí vedli. Přesilovku hráli i hosté, ale kromě střel Češky nad a Krupičky do gólmana z ní nic nebylo. V 11. minutě se k puku dostal Bauer, od modré vypálil a překonal poprvé Kašpara v turnovské brance. Hra měla spád a přišly i další šance. Karásek likvidoval pokus Zbroje, jeho protějšek Zetovu dělovku od modré. Českolipští měli územní převahu, ale domácí vyráželi do rychlých brejků. V 18. minutě byl vyloučen hostující Rašín, ale domácí hráli přesilovku velmi laxně a stav 1:1 zůstal i po 20 minutách.

 

Kapitán České Lípy pohrdnul hned v úvodní minutě možností skórovat, když z metru nedal do prázdné branky. Hosty ve 3. minutě zachránil Karásek, jenž kryl pokus zcela volného Drapáka. Poté šli ven v krátkém sledu domácí Kysilka a Jágr a hosté měli minutu a 43 vteřin dvojnásobnou přesilovku. V ní několikrát domácí podržel brankář Kašpar a tak se stav zatím neměnil. Čekání na branku ukončil až v čase 9:46 Isach, který střelou mezi betony zvýšil na 2:1. V 11. minutě srazil Duda Minaříka a domácí hráli opět v oslabení. Dudu takřka okamžitě vystřídal na trestné Zbroj, ale obě přesilovky byly ze strany českolipských hodně bezradné. Ba naopak, domácí vesele útočili, hnáni dopředu skvělou diváckou kulisou. V 16. minutě šel už potřetí v utkání ven českolipský „zlý muž“ Bulva a domácí hostům ukázali, jak se hraje přesilovka. Po minutě se trefil zblízka Maděra a stav byl 3:1. V pohodě hrající domácí  měli utkání pod kontrolou, kdežto hosté působili poněkud křečovitě.

 

Domácí na hosty vlétli i po druhé pauze, ale byli to oni, kdo inkasoval. Z otočky se ve 3. minutě trefil Krupička. Hosté převzali iniciativu a domácí začali chybovat v obraně. V 5. minutě si Krupička vyjel z rohu a srovnal na 3:3. Tentýž borec o minutu později mazácky objel branku a strhl vedení na českolipskou stranu. A když v další minutě lehkou střelou backhandem po zemi zvýšil Zet na 3:5, byli turnovští diváci poněkud konsternováni. Domácí nesložili zbraně, ale jejich sebevědomí bylo otřeseno a souhra jim poněkud vázla. Hosté poctivě bránili a nedávali domácím prostor. Ve 14. minutě po fatální chybě domácího Isacha si Minařík s Rašínem pohráli s gólmanem Kašparem a Holčák dával do prázdné brány na 3:6. 16. minuta, další kiks domácích a Holčák přidal sedmý gól českolipských. Nastal úbytek obecenstva a střídání gólmanů. Hosté již nikam nespěchali. V 18. minutě si pak domácí příliš všímali Krupičky, ten už vleže neztratil duchapřítomnost, odcentroval na Žáka a ten si krásným obloučkem vychutnal nového muže v turnovské kleci. Pak přišla ještě vyloučení, domácí hráli dokonce 5 na 3, ale skóre 3:8 už vydrželo až do konce utkání.

 

Další utkání čeká oba soupeře v sobotu 5.3.2016 od 18:00 v České Lípě. Přijďte podpořit boj českolipských o konečné  3. místo. Po výkonu z Turnova k němu mají slušně nakročeno. Počítá se i s účastí turnovských fanoušků. Nenechme se zahanbit a připravme domácím Šelmám bouřlivé prostředí.

 

Branky a nahrávky: 6. Mizerík (Zákoutský Jan), 30. Isach (Maděra), 37. Maděra (Zbroj, Isach) - 11. Bauer (Holčák), 43. Krupička (Zelinka), 45. Krupička (Flekl, Žák), 46. Krupička, 47. Zet (Holčák), 54. Holčák (Rašín, Minařík), 57. Minařík (Holčák), 58. Žák (Krupička, Češka)

Vyloučení: 6:7

Diváci: 310

 

Sestava České Lípy: Karásek (Bohatý) – Zet, Bulva, Bauer, Žák, Minařík, Zelinka, Flekl, Rašín, Češka, Holčák, Krupička,

 

Finále KLM:

První zápas: VTJ Liberec – HC Lomnice  3:6 (0:3, 1:2, 2:1)

 

Pavel Milt

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.