A-tým HC Česká Lípa - Hodně nepodařený vstup do play-off

HC Česká Lípa – VTJ Liberec  0:8 (0:6, 0:1,0:1)

 

V neděli odpoledne se rozehrálo úvodní kolo play-off letošního ročníku KLM v hokeji.

Domácí Česká Lípa přivítala VTJ Liberec. Hra českolipských byla naprosto žalostná a výsledek plně vystihuje dění na hřišti.

 

Na časomíře svítil čas 0:38 když na modré napřáhl liberecký Tomíček a jeho rána zapadla za Karáskova záda. Za tři minuty si tentýž borec Karáska položil na led a zavěsil podruhé. V 7. minutě napřed domácí gólman skvěle vychytal Herdu, ale pak se Tomíček trefil potřetí a prakticky bylo po zápase. Domácí zbraně nesložili, ale liberečtí borci je už prakticky k ničemu nepustili. A když už se v 10. minutě objevil náznak domácí šance nechal se za vysokou hůl vyloučit Rašín. Oslabení domácí ustáli, pak se snažili i o góly, ale Holčák ani Krupička na libereckého gólmana nevyzráli. V 17. minutě při signalizovaném trestu pro domácí dorazil puk za českolipského brankáře Herda. Uběhlo 40 vteřin a Herda svou druhou brankou vyhnal Karáska na střídačku. Jeho náhradník byl na ledě slabé dvě minuty, pak i on inkasoval. Trefil se Burkoň, stav byl 0:6 a z hlediště se ozýval pískot. Mátožné postavy českolipských hokejistů s úlevou očekávaly konec hrůzostrašné třetiny.

 

Začala druhá třetina, v brance domácích stál opět Karásek a hned měl co dělat. Zlikvidoval pokusy Herdy i Tomíčka. V 5. minutě si ale Herda v rohu kluziště povodil domácího Zeta, přihrál najíždějícímu Burkoňovi a ten dal sedmý gól VTJ. Pak se slušná návštěva slušně nudila. Hosté kombinovali a domácí je marně honili po ledě. Osmý gól sebral z hole Horáčka v poslední chvíli zasahující Ulbricht. Domácí se prosazovali jen zřídka, ve 13. minutě vymyslel akci Krupička, jenže Preussler se poté utopil v kličkách. Pak se zase Bulva nedokázal trefit do odkryté liberecké brány. Zelenka zase pro jistotu ani nevystřelil a tak si liberecký brankář Tomíček dál v klidu držel čisté konto. Ke konci třetiny se domácí přece jen probrali, ale gól dát nedokázali.

 

Liberecká pohoda trvala i po druhé pauze. V 5. minutě hráli domácí přesilovku, stříleli Bauer a Krupička, ale Tomíček zůstal pozorný. Pak se v akcích střídala obě mužstva, ale branku dal až v 8. minutě Tomíček, kterého domácí nechali trestuhodně za sebou. Ujel a zamířil přesně mezi Karáskovy betony. 11. minuta přinesla asi největší šanci českolipských, jenže Krupička netrefil zblízka odkrytou libereckou branku. Přehlídka českolipských rozličných hokejových chyb a nepřesností pokračovala. Míru zoufalství domácích potvrdila akce Zeta a Holčáka, po které stačilo Flekovi přehodit již ležícího Tomíčka. Jenže ani to nevyšlo. Pak se ještě blýskl Karásek, jenž pohotově chytil do lapačky dorážku Šebesty. 2 minuty před koncem si ještě domácí zahráli přesilovku, ale její průběh se držel fazóny celého jejich dnešního vystoupení.

Hráči i domácí publikum pak už spásně očekávali konec. Stav po šedesáti minutách byl 0:8

 

Z českolipské strany šlo o velmi nepovedený zápas. Zamrzí  i fakt, že se sešlo velké množství obecenstva, které bylo oprávněně nespokojeno s předvedeným výkonem. Odvetu sehrají českolipští v sobotu 20.2. v 17:30 na ledě VTJ ve Svijanské aréně v Liberci. Případný třetí zápas by byl na programu o den později v 18:00 tamtéž. Věřme, že se Šelmám podaří se na další duel lépe připravit než na jejich první zápas letošní play-off.

 

Branky a nahrávky - hosté: 1. Tomíček (Burkoň), 3. Tomíček (Burkoň), 7. Tomíček (Herda, Beránek), 17. Herda (Burkoň), 18. Herda (Tomíček), 19. Burkoň (Tomíček, Svoboda), 25. Burkoň (Herda), 50. Tomíček (Duda)

 

Vyloučení: 3 – 5

Diváci: 225

 

Sestava HC Česká Lípa: Karásek (18-20. Andrýsek) – Ulbricht, Bulva, Zet, Staněk, Bauer,  Holčák, Podávka, Minařík, Flekl, Zelinka, Krupička, Rašín, Bašek,. Preussler.

 

Ostatní zápasy:

Play-off - BHK Turnov : HC Lomnice nad Popelkou  4:3 P (0:2, 1:1, 2:0 – 1:0)

O páté místo -  HC TS Varnsdorf  : HC Frýdlant  3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.