A-Tým HC Česká Lípa - Nervozní zápas bez bodového zisku

Nervózní zápas bez bodového zisku

 

HC Česká Lípa – HC Lomnice n.P.  3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

 

Hokejisté České Lípy sehráli v sobotu zápas 18. kola KLM. Soupeř z Lomnice nad Popelkou byl nad jejich síly.

Domácí doplatili zejména na častá vyloučení. Opět se českolipským nepovedla poslední dvacetiminutovka.

 

Úvod utkání přinesl více práce pro českolipského gólmana Bohatého, který si poradil se střelami Vaška a Kedršta. Za zdržování šel ven, Falta, ale lomnická přesilovka proběhla téměř beze střely. Domácí přesilovka v minutě sedmé na tom nebyla, kromě Rašínovy střely, o nic líp. V polovině třetiny mířil z jasné pozice lomnický Vala vedle Bohatého branky. Druhá přesilovka domácích, za faul Martince už vypadala lépe. Stříleli Bauer a Preussler, ale Pyrochta je vychytal. A tak udeřilo na druhé straně. V přesilovce hostů ve 14. minutě hledal Kedršt, komu by nahrál, nakonec vypálil sám a Lomnice vedla. V 18. minutě měl dvě velké příležitosti Hau. Vzápětí lomnický brankář Pyrochta chytil i střelu Preusslera. Domácí před druhým gólem zachraňoval opět několika skvělými zákroky Bohatý. Minutu a půl před přestávkou vypálil od modré Holčák, Pyrochta puk vyrazil k Šimončičovi a ten vyrovnal na 1:1.

 

Začátek druhé části přinesl mírnou převahu domácích. Lomničtí se dostali do hry po střelách Valy a Vaška, navíc ve 4. minutě byl vyloučen Falta a domácí byli opět v oslabení. Toho využil hbitý Drahoňovský, položil si brankáře Bohatého a vrátil hostům vedení. V osmé minutě se hrálo dlouho před Bohatým, Lípa nevěděla jak se dostat z pásma. Pak byl vyloučen Vašek za sekání, v přesilovce vyjel od hrazení Preussler a ukázkovou ranou změnil skóre na 2:2. V další šanci byl s pukem na holi sražen Hau, ale sudí faul neviděl. Zato přestupky Bauera a Šimončiče v krátkém sledu za sebou trestal a hosté hráli minutu a půl 5 na 3. Domácí se ubránili a sami chtěli strhnout vedení na svou stranu. Útočící Bauer, notně osekáván jedním z lomnických byl o puk připraven a lomničtí z protiútoku při přečíslení 3 na 1 dali svůj třetí gól. Jeho autorem byl v 38. minutě Knap. Závěr třetiny přinesl ještě střely na obou stranách, ale stav zůstal 2:3.

 

Ve 3. minutě po pauze byl přísně vyloučen Zet a v přesilovce zvýšil vedení hostů Ješko. Došlo k první strkanici na brankovišti a osobnímu trestu pro Rašína. Domácí se nevzdávali a střely Ulbrichta a Šimončiče vyzkoušely pozornost lomnického brankáře. Po obléhání domácí branky v 9. minutě zaútočil Holčák, dojel vlastní střelu v rohu, přihrál na volného Minaříka a ten snížil na 3:4. Další dva podivné verdikty sudího poslaly domácí, k velké nevoli obecenstva, opět do čtyř. Po pasáži hry 4 na 4, šel na trestnou Minařík, a hrála se lomnická přesilovka 4 na 3. Když se v 17. minutě konečně stav hráčů ustálil na běžném počtu, trefil se z ideální pozice Junek. 3:5. Za půl minuty přidal šestý zásah hostů Ješko a bylo po zápase. Teda spíš po hokeji, neboť 6 vteřin před koncem přišpendlil Rašín Syrovátku k mantinelu, toho přijel pomstít Martinec a došlo na tradiční bitku. A padly tresty: Rašín 5 + do konce a Martinec 2 + 2 minuty. Na závěr si hostující hráči neodpustili zbytečné provokace domácího publika.

 

Odehraný zápas by měl být pro českolipské velkým varováním. Dvě třetiny drželi s favoritem krok, pak po sérii (jakkoliv sporných) vyloučení naději na body ztratili. V tabulce nám patří čtvrté - zatím postupové místo. A před námi je zápas pravdy. V neděli 15.2. jedou Šelmy do Frýdlantu. Jde o zápas o šest bodů, neboť soupeř z výběžku je jen o bod za námi a jedná se o předposlední kolo základní části. Využijte neděli k návštěvě a výletu do Frýdlantu a v 17:00 přijďte na tamní zimní stadion podpořit svoje hokejisty. Budou to potřebovat!

 

 

Branky a nahrávky: 19. Šimončič (Holčák), 31. Preussler, 49. Minařík (Holčák) – 14. Kedršt (Martinec), 25. Drahoňovský (Junek), 38. Knap (Vašek, Kuch), 42. Ješko (Rutkovský, Vala), 57. Junek (Drahoňovský), 58. Ješko (Rutkovský, Rudiš)

Vyloučení: 11 – 6 (navíc Rašín /CL/ 10. min a 5 + do konce)

Diváci: 140

Fotogalerie : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.442958315860099.1073741834.371008423055089&type=1

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.