A-Tým HC Česká Lípa obrali o body dosud neporazitelnou Lomnici

HC Česká Lípa – HC Lomnice  3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

 

V rámci předposledního kola základní části KLM zavítal na českolipský led soupeř z nejtěžších: dosud neporažená Lomnice nad Popelkou. Domácí se silného soka nijak nezalekli. Vytvořili si tříbrankový náskok a i přes mohutný tlak lomnických v poslední třetině se jim podařilo lídra letošního ročníku porazit.

 

Hned od začátku se hrál svižný hokej. Pak se hra usadila před lomnickou brankou. Tuto pasáž ukončil až faul lomnického Kinčla na domácího Češku. V přesilovce hosté dlouho dobře bránili, ale 14 vteřin před jejím koncem se z úhlu trefil Krupička. Ihned po vhazování měl na holi vyrovnání Rudiš, ale Karáska v domácí brance z klidu nevyvedl. Ten se o pár minut později vytáhl i proti Junkovi a Syrovátkovi. Hosté se pouštěli do rychlých akcí, ale českolipští poctivě bránili. Lomnického brankáře vyzkoušeli ve 12. minutě Holčák a po něm i Krupička, stav ale nezměnili. Domácí nebojácně rozvraceli rozehrávku hostů a snažili se i střílet. Vzruch přinesla poslední minuta. Napřed se dopředu vydal domácí Žák, kterého udolala obrana lomnických, pár vteřin před koncem pak sebral puk zakončujícímu Rudišovi v poslední chvíli domácí Bauer.

 

Druhé třetina začala před lomnickou brankou. Ve 4. minutě útočili hosté, k puku se dostal gólman Karásek, dlouhou přihrávkou našel Rašína a ten dal puk přímo na hůl rozjetého Minaříka. Ten nezaváhal a zavěsil. 2:0. Vyloučen byl Bauer a začala přesilovka hostů. Ti ale pohrdli početní převahou a ani jednou na Karáska nevystřelili. Pak přišli ke slovu lomničtí Karásek a Kuch. Hned dvakrát se ocitli v nebezpečné akci, ale domácí brankář je pokaždé vychytal. Ve 13. minutě měl napřed lomnický gólman Musílek štěstí, když puk projel skrz jeho brankoviště, ale vzápětí nahrál Krupička Žákovi a ofenzivní obránce rozjásal českolipské tribuny potřetí. Po gólu byl tradičně vyloučen Bauer, ale kromě střely Valy opět Lomnice v přesilovce nic nepředvedla. V 17. minutě měla blízko k dalšímu úspěchu blízko dvojice Rašín a Bauer, celá akce ale skončila střelou Ulbrichta do brankáře Musílka. V závěru třetiny domácí bránili, Karásek vystihl bombu Kucha a pak i dorážku Kinčla.

 

Spokojeni se stavem začali domácí aktivně. Na začátku 4. minuty se ale domácí obranou prosmýkl Rudiš a překonal poprvé v utkání Karáska. V další minutě se radovali domácí, leč předčasně, jejich gól nebyl uznám pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Lomničtí přidali a zasypali Karáska střelami. Nakonec se druhého zásahu dočkali. Nenápadnou střelou snížil Vala. Vyrovnání viselo na vlásku v 7. minutě. Všem ujeli sami Rudiš a Kuch, ale Karásek se vytáhl a puk za svá záda nepustil. Odpovědět mohl Češka, ale na Žákovu přihrávku nedosáhl. Rozhodčí pustili hru a přiostřilo se. Probudili se i diváci a mocně podporovali domácí snahu zvítězit. Šance byly k vidění na obou stranách a hrál se rychlý hokej. Šanci odskočit prováhal Flekl, Ulbricht pálil jen do gólmana Musílka. Drama vrcholí v poslední minutě. Krupička jen vyprášil Musílkovu výstroj, na druhé straně opět čaruje před Kinčlem Karásek a pak už naplno propuká domácí radost.

 

Českolipské Šelmy čeká příští týden poslední zápas základní části na ledě Turnova. Zatímco českolipští mají již třetí místo jisté, domácí se o postup musí porvat na dálku s Frýdlantem. Zápas začíná v Turnově na zimním stadionu v sobotu v 16:30.

 

Branky a nahrávky: 7. Krupička (Češka), 24. Minařík (Rašín, Karásek), 33. Žák (Krupička) –  44. Rudiš, 46.Vala (Kinčl. 

 

Vyloučení: 2 - 1.  

 

Diváci: 202. 

 

Sestava České Lípy: Karásek (Bohatý) – Ulbricht, Zet, Žák, Bulva, Bauer, Podávka, Bašek, Flekl,  Holčák (C), Češka, Krupička, Minařík, Preussler, Rašín.

 

Ostatní výsledky 14. kola

BHK Turnov - HC VTJ Ještěd Liberec  3 : 10  (0:2, 3:7, 0:1)

HC TS Varnsdorf - HC Frýdlant  3 : 8   (0:3,1:2,2:3)

HC Frýdlant   - HC Lomnice n/P  3 : 4  (0:3,3:1,0:0) (dohrávka 12. kola)

 

Tabulka po 14. kole

 

                                                                       Z         V         VP      PP       P         SK            B

 

            1          HC Lomnice n/Pop.               14        13        0          0          1        117:41     39

            2          HC VTJ Ještěd Liberec          14        10        0          0          4        119:75     30

            3          HC Česká Lípa                      14        7          1          0          6          66:69     23

            4          BHK Turnov                          14        5          0          1          8          58:66     16

            5          HC Frýdlant                           14        5          0          1          8          54:79     16

            6          HC Varnsdorf                         14        0          1          0          13       50:142      2

 

Pavel Milt

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.