A-Tým HC Česká Lípa - Předvánoční zmar na Českolipském ledě

Předvánoční zmar v České Lípě

 

HC Česká Lípa – VTJ Liberec  2:6 (1:3, 1:2, 0:1)

 

Poslední utkání před vánoční přestávkou odehráli hokejisté českolipského „A“ týmu. Bohužel předvánoční čas lépe sedl hostům z VTJ Liberec. Domácí předvedli asi nejhorší výkon sezóny a po právu přenechali libereckým všechny body.

Utkání začalo vyrovnanou hrou, ale střel na branku nabídly úvodní minuty pomálu. Ve třetí minutě střílel na Tomíčka v liberecké brance Birnbaum, ale hned z protiútoku se po nahrávce Svobody prosadil Bláha a domácí prohrávali 0:1. Domácí se snažili kontrovat, ale Holčák, ani Peterka nevyrovnali. Lípa byla pomalejší než soupeř, a když už se dostala ke střele, zasáhl hostující brankář. Pravá pohroma pro domácí přišla mezi 11. a 12. minutou. Napřed gólman Bohatý dostal poměrně laciný gól z hole Bláhy a po necelé minutě zcela osamocený Tomíček zvýšil náskok libereckých již na tři branky. Následně šel pykat za sekání Bauer, ale přesilovka hostů naštěstí další brankové ovoce nepřinesla. Vyloučený hříšník své provinění odčinil v 15. minutě, když využil ideální nahrávky Šimončiče a snížil na 1:3. I nadále se hrálo spíš na domácí polovině, ale výpady Zeta a Bauera zaměstnaly i brankáře VTJ. Do konce třetiny vynikl několikrát i jeho protějšek v lipské brance Bohatý.

Obraz hry po první pauze se nezměnil. Pomalí domácí jen těžce odvraceli výpady libereckých. V přesilovce VTJ opět několikrát skvěle zasáhl brankář Bohatý, ale nakonec kapituloval ve 4. minutě, poté co zcela nekrytý Tomíček objel jeho klec a dal čtvrtou branku Liberce. V sedmé minutě se ukázali i domácí a hezkou souhru přetavil v druhý gól domácích jejich kapitán Holčák. 2:4. Po faulu na Zeta, v 10. minutě hráli lipští přesilovku, ale jen zásluhou Bohatého neinkasovali popáté z hole Horáčka. V šanci se po přesilovce ocitli Peterka s Holčákem, ale kontaktní gól nedali. Další střely na libereckou klec šly z velké dálky a Tomíčka nechaly klidným. Na konci třetiny domácí zvýšili tlak. Výsledkem byla ale jen ztráta puku a únik trojice libereckých. Po Tomíčkově pasu stanovil skóre na 2:5 Herda. Další „snaha“ útočit skončila vyloučením Preusslera těsně před druhou sirénou.

Za rozhodnutého stavu začala třetí třetina poměrně nudnou pasáží, bez šancí, bez střel a bez nasazení. Pak přišla ke slovu píšťalka rozhodčího a stav hráčů na ledě docela kolísal. Tomíčka ohrozil sólující Holčák, ale nezakončil. Příležitost snížit v přesilovce domácí tak trestuhodně zahodili, až se z tribun ozval pískot obecenstva. Po přesilovce slušně zakončoval Šimončič, ale liberecký gólman byl připraven. V 9. minutě zahřál trestnou lavici Bauer. Jeho pobyt na trestné ukončil po 45 vteřinách střelou pod břevno Urban. A pak už nebylo o co hrát. Minuty hry bez přerušení vesele ubíhaly a hostům stačilo vyhazovat. Diváky zvedl ze sedadel jen pěstní útok Hanzla na domácího Birnbauma, který si ho pár vteřin předtím doslova vychutnal drzou kličkou. Ani náznak tlaku domácích nepřišel a pro domácí nepovedené předvánoční klání skončilo jejich zaslouženou porážkou 2:6.

Vzhledem k neuvěřitelné vyrovnanosti tabulky letošní KLM, kdy první a poslední místo dělí pouhé 3 body, se i přes porážku českolipští nevzdálili bojům o čtyřčlenné play-off. Česká Lípa je sice poslední, ale má, stejně jako Frýdlant, zápas k dobru. Další utkání sehrají českolipští v neděli 4.1.2015 v Lomnici nad Popelkou. Snad se na ledě průběžného lídra vypnou k lepšímu výkonu a přivezou z horkého lomnického ledu nějaké body.

 Branky a nahrávky: 15. Bauer (Šimončič, Holčák), 27. Holčák (Peterka) -  4. Bláha (Svoboda), 11. Bláha, 12. Tomíček     (Duda), 24. Tomíček (Herda, Burkoň), 38. Herda (Tomíček), 51. Urban.       

Vyloučení: 7 : 7

Diváci: 187

Sestava ČL: Bohatý  - Bauer, Ulbricht, Rašín, Zet, Hau, Binder, Zelinka, Birnbaum, Peterka, Holčák, Šimončič, Preussler.

Report: Pavel Milt

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.