A-Tým HC Česká Lípa - Vyrovnanou partii s VTJ Liberec rozhodly individuální chyby

HC Česká Lípa – VTJ Liberec  4:5 (0:1, 1:1, 3:3)

 

V rámci 7. kola přivítali českolipské Šelmy liberecký tým VTJ. K vidění byl vyrovnaný zápas, ale domácí doplatili na chyby v obraně a tak si všechny body odvezli hosté.

 

Začalo se na polovině libereckých, hosté se před brankáře Bohatého dostali až ve třetí minutě. Střelci obou stran gólmany ale příliš neprověřili. O největší vzruch se starali liberečtí Šesták a Tomíček, za domácí byli vidět Rašín a Zet. Ten v 6. minutě pálil na libereckou branku hned třikrát. O minutu později padl první gól do domácí sítě. U něj by si klidně mohl připsat asistenci domácí Bulva. Jeho nahrávku napříč obraným pásmem zachytil Šesták, vypálil a odražený puk uklidil za Bohatého záda Tomíček. Tempo i po gólu připomínalo spíš veřejné bruslení, hokeje moc k vidění nebylo. Přesilovku ve 13. minutě hráli hosté tak vlažně, že jim ujel Holčák a vše hasil až liberecký brankář Tomíček. Posledních pět minut se dostali domácí do tempa a libereckého gólmana zaměstnávali častou střelbou. Naopak domácí brankář měl velké štěstí v předposlední minutě. Jeho rozehrávka našla přesně hůl Černého, ale liberecký veterán jeho prázdnou klec netrefil.  Stav zůstal 0:1.

 

Druhé dějství začalo obléháním domácí branky. Pak útočili i Šelmy, ale Tomíček v liberecké brance větší problémy s jejich střelami neměl. Hosté měli mírnou převahu, hrozili tradičně Herda, Tomíček a Šesták. Slibně vypadala i akce Černého v 9. minutě, ale Bohatý nakonec puk poskakující v brankovišti zkrotil. Pak dvakrát pálil na Tomíčka Češka, pokaždé nad. Po mele za domácí brankou ve 13. minutě byla k vidění menší strkanice. Na ledě zůstal sražený Herda a Češka dostal 2 minuty. V oslabení vyzkoušela hostující brankáře hned tři českolipští, ale Krupička, Preussler ani Staněk neuspěli. Pak hráli přesilovku domácí, jenže k puku se dostal Šesták, jeho nahrávce na Herdu nikdo nezabránil a hosté vedli o dvě branky. Přesně ve chvíli, kdy se vyloučený Tomíček vrátil na led, se puk dostal k domácímu Staňkovi. Ten neváhal a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Stav 1:2 vydržel až do druhé sirény.

 

Třetí třetina začala hezkou kombinací hostujících Šebesty a Psoty. Pálilo se i na druhé straně. Holčák, Žák i Staněk ale Tomíčka nepokořili. Tempo se zvedlo a bylo se na co dívat. Domácí chtěli srovnat a tlačili se do útoku. Ve 13. minutě v přesilovce napřáhl domácí obránce Žák a srovnal na 2.2. Touto trefou se stal momentálně nejlepším střelcem českolipských. Bohužel pro domácí za půl minuty chyboval tragicky na červené Zet a Tomíček své sólo s přehledem zakončil. 2:3. Stačilo zase 30 vteřin a domácí kapitán Holčák střelou zpoza obránce vyrovnal. Oba týmy chtěly vyhrát a tak se jezdilo nahoru dolů. Prosadili se ale hosté. Tomíček vysunul Herdu a ten nikým neobtěžován strhl vedení na libereckou stranu. Do konce zbývaly dvě a půl minuty. A 63 vteřin před koncem třetiny nechala domácí obrana za sebou Šebestu a ten backhandem dal pátý gól VTJ. Pár vteřin před koncem bylo ještě k vidění trestné střílení za faul na domácího Češku. Ten ho proměnil, ale na vyrovnání již nebyl čas. Domácí prohráli 4:5.

 

Čtvrtá porážka v řadě znamená další pokles v tabulce. Po sedmi kolech nám patří nelichotivá předposlední příčka. Šanci na zisk bodů mají českolipští příští neděli na ledě posledního Varnsdorfu. Zápas začíná v 16:00 na místním novém zimním stadionu. Naši borci by přivítali vaši podporu.

 

Branky a nahrávky: 39. Staněk, 53. Žák (Bulva), 54. Holčák (Krupička), 60. Češka - 7. Tomíček (Šesták), 38. Herda (Šesták), 54. Tomíček (Herda), 58. Herda (Tomíček), 59. Šebesta

 

Vyloučení: 3 – 3

Diváci: 135

 

Sestava České Lípy: Bohatý (Andrýsek) – Zet, Ulbricht, Staněk, Bulva, Žák, Zelinka, Kučera, Podávka, Bašek, Holčák, Krupička, Bauer, Flekl, Češka, Rašín, Preussler.

 

Ostatní výsledky 7. kola:

HC Lomnice nad Popelkou - HC Frýdlant   11:2 (3:0, 3:1, 5:1)

BHK Turnov - HC TS Varnsdorf        9:1   (6:0,2:0,1:1)

 

Tabulka po 7. kole:

            1          HC Lomnice n/Pop.               7          7          0          0          0          68:21       21

            2          HC VTJ  Liberec                    7          6          0          0          1          66:36       18

            3          HC Frýdlant                          7          3          0          1          3          31:48       10

            4          BHK Turnov                           7          2          0          1          4          30:36       7         

            5          HC Česká Lípa                      7          1          1          0          5          31:44       5

            6          HC Varnsdorf                        7          0          1          0          6          28:77       2

 

Pavel Milt

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.