A tým mužů HC Česká Lípa nestačil v přípravě na Jičín

HC Česká Lípa – HC Jičín 1:3  (0:1, 0:1, 1:1)

 

V rámci přípravy na novou sezónu přivítali českolipští hokejisté v sobotu celek Jičína.

Hosté měli celý zápas navrch a zaslouženě vyhráli.

 

Prvních pět minut se hrálo bez šancí na obou stranách. První si zachytal gólman hostů, poté se ukázal i jeho protějšek. Jičínští byli hokejovější a většinou se hrálo na polovině domácích. Při přesilovce ve 12. minutě se hosté ujali vedení, o čtyři minuty později zazvonilo za domácím brankařem břevno. Útočili i domácí, ale stav se v první dvacetiminutovce již neměnil.

 

Domácí po přestávce začali aktivněji. Gól ale nedali, naopak při rychlých brejcích se musel předvést několikrát jejich brankář. Hosté pomalu opět ovládli kluziště a výsledkem byl druhý gól v českolipské síti. Domácí pak ubránili jičínskou přesilovku a i oni se snažili hrát dopředu.

Obrana hostů však pracovala bez problémů a stav po čtyřiceti minutách zůstal 0:2.

 

Pátá minuta třetí třetiny přinesla snížení na 1:2. Branka hru domácích oživila, ale další již českolipští nepřidali. Došlo i na poměrně tvrdou strkanici za českolipskou bránou. 54. minuta pak přinesla tragickou chybu v domácí rozehrávce, kterou Jičín okamžitě potrestal. 1:3. Naděje svitla domácím 4 minuty před koncem zápasu, kdy hráli přesilovku. Hosté ale zkušeně šetřili čas a nepovolili českolipským jakýkoliv tlak. Zápas skončil 1:3

 

                                                                                                                                      Pavel Milt

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.