A-Tým mužů HC Česká Lípa utrpěl třetí porážku v řadě v zápase bohatém na góly

Zápas bohatý na góly přinesl českolipským třetí porážku v řadě

 

VTJ Liberec – HC Česká Lípa 10:6 (2:2, 4:2, 4:2)

 

V neděli večer se odehrálo utkání 7. kola Krajské ligy mužů v ledním hokeji. Přes slibný začátek se českolipským nepodařilo přivézt z libereckého ledu ani jeden bod. O výsledku rozhodly chyby v obraně a také častá vyloučení hostujícího týmu. K bodovému zisku nestačily ani čtyři branky Preusslera. Domácí tahoun Tomíček jich dal hned pět a ještě si připsal dvě asistence.

Hosté pojali začátek zápasu útočně a hned v úvodu měl liberecký gólman Tomíček práci. Nenudil se ani jeho protějšek Karásek. Stav se měnil ve čtvrté minutě, do přihrávky českolipského kapitána se opřel Flekl a s přispěním tyčky dal první branku hostů. Karáska pak nenachytal Tomíček a Hostující Zelinka pálil vysoko nad. Obraně hostů dělala největší starost zkušená trojice Šesták, Burkoň a Herda, ale Karásek zatím jejich pokusům odolával. A tak se v 10. minutě radovali hosté. Po spolupráci celé lajny dával na 0:2 Preussler. Po vyloučení Zeta a trestu pro hráčskou lavici hrál Liberec 42 vteřin pět na tři. Oslabení zvládli lipští dobře a poté se opět vrhli do útoku. Střílel Peterka i Šimončič, ale vedení hostů nenavýšili. Ti naopak v posledních dvou minutách ztratili koncentraci a vinou špatné rozehrávky a zmatků v obraně, dovolili domácím vyrovnat. V předposlední minutě snižoval Horáček a 16 vteřin před pauzou vymazal náskok českolipských Burkoň.

 

Hráči se ještě po přestávce ani nerozkoukali a už domácí po Tomíčkově střele vedli. Do dvou minut byl zase stav vyrovnaný díky Preusslerově přesné střele. Bohužel pro hosty se při signalizované výhodě trefil Burkoň a skóre bylo ve 4. minutě již 4:3. Vyloučení Staňka naštěstí domácí nepotrestali, i když se celá přesilovka odehrála před Karáskovou bránou. Domácí byli na koni a českolipští urputně bránili. Pak ujel Peterka, přihrál Binderovi a ten v 13. minutě srovnal na 4:4. Jenže tentýž hráč byl vzápětí vyloučen a domácím stačilo 16 vteřin, aby se po střele Tomíčka opět ujali vedení. Hosté zastavovali domácí útoky jen za cenu faulů, na trestnou lavici šli vychladnout Zet a krátce před koncem i Flekl. Do útoku se vrhnul českolipský Bauer, ale o puk přišel a trojice Tomíček, Šesták a střílející Herda rozjásala liberecké šestým zásahem za Karáskova záda. Po dvou třetinách vedli domácí o dvě branky, 6:4.

 

Třetí třetina se rozjela rychlou hrou s množstvím příležitostí na obou stranách. Po ztrátě puku na útočné modré dal Tomíček v 3. minutě sedmý gól domácích a vyhnal Karáska z branky. Do branky se postavil Bohatý a hned se vytáhl proti střele Šnajdra. Další útok Liberce zastavil Staňkův faul. Domácím stačila půlminuta a aktivní Tomíček upravil na 8:4. Českolipští nesložili zbraně, ale jejich přihrávky končily většinou na holích soupeřů. Ukolébaní brankovým stavem, liberečtí polevili a toho hbitě využil ve 12. minutě Preussler. 8:5. Na konci 13. minuty akci založenou brankářem, dokončil přesnou trefou opět Preussler. Zbývalo 7 minut na pokus o srovnání. Šanci zdramatizovat duel měl Bauer, ale netrefil přesně. Stejně dopadli i Holčák a Peterka. A tak zaúřadoval liberecký Jakub Šesták a se štěstím dal na 9:6. Zmar hostů podtrhl půl minuty před koncem kdo jiný než Tomíček a přibalil českolipským na cestu domů potupnou desítku. Zápas skončil 10:6.

 

Pád českolipských hokejistů tabulkou pokračuje. Šelmám patří po sedmém kole čtvrtá, tedy předposlední pozice. Šanci zlepšit svojí bilanci mají následující sobotu, kdy na českolipský stadion zavítá Lomnice. Té se letos příliš nedaří a v současné době má na kontě stejně bodů jako českolipský tým. Utkání začíná v 15:15 a naši borci budou potřebovat podporu hlediště. Zveme proto všechny fanoušky na tento důležitý zápas.

 

Branky a nahrávky: 19.Horáček T., 20.Burkoň (Hybner), 21. Tomíček V. (Herda, Burkoň), 24.Burkoň

(Herda), 34. Tomíček V. (Urban, Šesták), 40.Herda (Šesták, Tomíček V.), 43.Tomíček V.

46. Tomíček V.(Herda, Šesták), 57.Šesták (Tomíček V., Duda), 60.Tomíček V.(Burkoň, Herda)  -

 4. Flekl (Holčák), 10.Preusler (Holčák, Zelinka),  23.Preusler (Zelinka), 33.Binder (Peterka)

52.Preusler (Bauer), 53.Preusler (Rašín , Šimončič)

 

Vyloučení: 0 - 7 

Diváci: 27

Sestava České Lípy: Karásek (Bohatý) – Zet, Ulbricht, Rašín, Staněk, Flekl, Binder, Zelinka, Bauer, Holčák, Peterka, Šimončič, Preussler.

 

Report: Pavel Milt

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.