A-Tým: Souboj sousedů v tabulce zvládli lépe hosté

HC Česká Lípa – HC TS Varnsdorf  5:6 (2:0, 2:4, 1:2)

Boj o důležité body vzplál v sobotu na zimním stadionu v České Lípě. Domácí Šelmy hostily Varnsdorf. Zápas byl tvrdý, agresivní a se spoustou gólů, ale i kontroverzních momentů.

 

Jako první se zapotil hostující gólman Března, který likvidoval během druhé minuty hned dvě nebezpečné střely českolipských. V čase 3:33 se domácí díky pěkné Krupičkově střele ujali vedení. I nadále byli domácí lepší, akce varnsdorfských nebyly až na výjimky nebezpečné. V závěru třetiny zvýšil na 2:0 Preussler.

 

Druhá třetina běžela sotva tři minuty a varnsdorfský Matějka celkem pohodlně snížil. Hra vcelku pokojně plynula až do začátku 36. minuty. Chybně posouzené zakázané uvolnění rozpoutalo divoké dění na ledě. S tresty, zejména na straně domácích, se doslova roztrhl pytel, domácí v dvojnásobném oslabení dvakrát inkasovali a po následné trefě Damnitze prohrávali 3:4. Šelmy ale nepolevily, dál tlačily na Březnovu bránu. Odměnou byl gól Žáka tři vteřiny před druhou přestávkou.

 

Začínalo se od nuly. V úvodních minutách byl největší hvězdou domácích brankář Bohatý, který zlikvidoval hostům hned tři vyložené šance za sebou. Kapituloval až po střele Damnitze v 52. minutě. Českolipští odpověděli o tři minuty později. Krásným zásahem srovnal Černý. Tři minuty před koncem se trefil přesně hostující Prokop a domácí i přes velký tlak a závěrečnou power-play již stav nezvrátili. 

 

Porážkou se českolipští propadli na poslední místo průběžné tabulky. Další boj o body, potřebné k postupu do nadstavbové části letošní KLM svedou Šelmy za týden, v sobotu 8.12. opět na svém stadionu. Utkání s HC Frýdlant začíná v tradičním čase 16:00.

 

Branky a nahrávky: 4. Krupička (Holčák, Češka), 19. Preussler (Krupička), 31. Ivanyuk (Osmani), 40. Žák (Krupička), 55. Novák (Černý) – 23. Matějka, 35. Procházka (Damniz), 37. Fichtner (Černý), 38. Damnitz, 52. Damnitz (Prokop), 57. Prokop (Damnitz).

 

Vyloučení:  4 – 6 navíc Češka /CL/ a Procházka /VDF/ 5min. + do konce.

Diváci: 161

Rozhodčí: Mizera D. – Mizera L., Reichelt

 

Sestava České Lípy: Bohatý – Černý, Novák, Žák, Michajličenko, Osmani, Krupička, Češka, Preussler, Ivanyuk, Minařík, Gazsi, Holčák, Šesták.

 

Pavel Milt

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.