A-tým: Úspěšné čtvrtfinále KLM za námi

V neděli 12.2. skončila základní část KLM s následujícím pořadím:

  1. HC Autocentrum Jičín
  2. HC Turnov 1931
  3. HC Lomnice nad Popelkou
  4. HC Česká Lípa
  5. HC TS Varnsdorf
  6. HC Frýdlant

První dva týmy postoupily automaticky do semifinále KLM a zbylé čtyři se utkaly ve čtvrtfinále na dvě vítězná utkání. 

České Lípě byl soupeřem Varnsdorf a Lomnice se utkala s Frýdlantem. 

První kolo se odehrálo ve středu 15.2. na půdě České Lípy a na půdě Lomnice. 

Českolipským se doma dařilo. Na stadion dorazilo kolem 150 fanoušků, kteří přišli pomoci svým fanděním domácím k výhře. Už od počátku bylo utkání v úplné režii České Lípy. Výhra 8:2 byla velký důvod k oslavám a o to lépe se šlo do druhého kola čtvrtfinále dva dny na to. 

branky: Šesták, Veber (Vondra), Holčák (Češka), Vomáčka (Šesták), Vondra (Veber), Šafařovský (Veber), Holčák (Češka), Holčák (Češka)

sestava: Král, Andrýsek - Jandejsek, Rašín, Beránek, Žák, Černý, Bašek, Vomáčka, Šesták, Preussler, Nikl, Češka, Holčák, Vondra, Šafařovský, Veber, Gazsi

V Lomnici naopak neprobíhal zápas tak jednoznačně. Domácí sice vedli 2:0, ale hostím se podařilo dorovnat a 9 vteřin před koncem utkání ještě vstřelit vítěznou branku na 3:2. 

Pátek, druhé kolo čtvrtfinále, probíhal ve Varnsdorfu a Frýdlantu už klidně. 

Česká Lípa opět skočila do utkání plná sil. Od počátku vedla utkání a nenechala se zaskočit soupeřem. Výhra 7:1 a tím i celková výhra čtvrtfinále se slavila ve velkém. V semifinále Českou Lípu bude hostit Turnov. 

branky: Jandejsek (Šesták), Šafařovský (Černý), Češka (Beránek), Jandejsek (Šesták), Holčák (Beránek), Jandejsek (Rašín), Vondra (Šafařovský)

sestava: Král, Andrýsek - Jandejsek, Rašín, Beránek, Žák, Černý, Bašek, Vomáčka, Šesták, Preussler, Nikl, Češka, Holčák, Vondra, Šafařovský, Veber, Gazsi

Frýdlant na domácí půdě zdolal Lomnici 6:3 a z posledního místa tabulky se posouvá do semifinále, kde jím bude soupeřem Jičín. 

Další domácí utkání odehraje Česká Lípa v neděli 26.2.2023 od 17hodin.

V případě nerozhodného stavu bude další domácí utkání v pátek 3.3.2023 od 18hodin.

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.