A-tým - Víkendový dvojzápas přinesl pouze 3 body

14.1.2023

HC Česká Lípa : HC Turnov 1931

2:4

 

V sobotu se odehrálo na českolipském zimním stadionu 16.kolo KLM, kde se utkali domácí s Turnovem.

V úvodu zápasu byli domácí jednoznačně lepší. V 5.minutě poslal do vedení Českou Lípu Petr Nikl, po nahrávce od Radka Holčáka. Na druhou branku nemuseli diváci moc dlouho čekat. Ve 13. minutě zvýšil náskok domácích junior Pavel Vondra, pro kterého to byl první letošní gól za A-tým. Na další branky už se ale čekalo podstatně déle. Druhá třetina byla velmi vyrovnaná, domácí dokonce zvládli všechna oslabení druhé třetiny. Třetí třetina přinesla obrat hry. Hosté zvládli během svého oslabení dojet odražený puk a vstřelili svou první branku. 10 minut před koncem třetiny hosté dorovnali na 2:2. Díky vyloučení domácích pár minut před koncem zápasu, se hostím podařilo dostat do vedení 3:2. A pár vteřin před koncem zápasu si turnovští připsali ještě jednu, čtvrtou branku. Utkání tak skončilo prohrou domácích 4:2.

branky: Nikl (Holčák), Vondra (Veber)

sestava: Král, Andrýsek - Jandejsek, Havel, Beránek, Žák, Bašek, Černý, Vomáčka, Šafařovský, Preussler, Češka, Holčák, Nikl, Veber, Lorenz, Vondra, Gazsi

 

15.1.2023

HC TS Varnsdorf : HC Česká Lípa

0:5

 

Dohrávka 5. kolo KLM přinesla ne úplně klidný zápas na varnsdorfském zimním stadionu. Varnsdorfu bylo uděleno 144 trestných minut.

Do zápasu vkročili lépe hostí, kdy měli hned ze začátku zápasu několik šancí. První gólová jim však přišla ve vlastním oslabení, kdy českolipský obránce Jandejsek vyhodil puk až za varnsdorfskou bránu, kde se puk odrazil. Domácí golman Kácha zaváhal s rozehrávkou a puk do prázdné brány dojel českolipský Ondřej Veber, čímž otevřel skóre zápasu. První tresty pro Varnsdorf přišly v osmé minutě, kdy se domácím nelíbil výrok hlavního rozhodčího za vyhození puku mimo hřiště a ten jej potrestal ještě nesportovním chováním. Česká Lípa tak hrála přesilovku 5 na 3. Ta ovšem netrvala dlouho. Během 15 vteřin se trefil Benjamin Vomáčka po nahrávce od Dominika Baška a Milana Preusslera. 

Ještě v této třetině se ke vstřelení branky dostal Vondra po nahrávce od Šafařovského. Třetina tak skončila za stavu 3:0 pro Českou Lípu. 

Do druhé třetiny vstupovali domácí už ovlivněni emocemi z první třetiny a začal souboj mezi nimi a hlavním rozhodčím. Třetina se odehrála bez jediného gólu, ale za neustálého přerušování hry za tresty, které z domácí strany doprovázela ještě spousta komentářů, se třetina značně protáhla. Domácí dostali hned několik vyšších i osobních trestů. Konec třetiny doprovázela ještě celá řada komentářů.

Třetí třetina se nesla ve znamení agresivity některých hráčů, avšak i pětiminutová přesilovka domácích jim díky výborné defenzivě České Lípy nepřinesla branku. Agrese se nesla dál a českolipští měli opět možnost přesilové hry, kterou sehráli na výbornou. Vomáčka našel volného Jandejska a ten ještě před bránou kapitána Milana Preusslera, pro kterého už nebyl problém branku vstřelit. Pár minut před koncem spolu ještě vytvořili Šafařovský s Vomáčkou pěknou akci a dotáhli tak Lípu k 5.brance a výhře 5:0. 

branky: Veber (Jandejsek), Vomáčka (Bašek, Preussler), Vondra (Šafařovský), Preussler (Jandejsek, Vomáčka), Šafařovský (Vomáčka)

sestava: Král, Andrýsek - Jandejsek, Havel, Beránek, Žák, Bašek, Černý, Vomáčka, Šafařovský, Preussler, Nikl, Veber, Lorenz, Vondra, Gazsi

 

 

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.