V prvním přípravném zápase českolipští hokejisté přivítali HC Jičín.

HC Česká Lípa – HC Jičín 3:5 (0:4, 1:0, 2:1)

Domácí borci ve značně neúplné sestavě hned od počátku čelili tlaku hostí. Poprvé inkasovali v 5. minutě, o minutu později již východočeši vedli 2:0. Hráči Lípy jakoby se na ledě hledali a povolili hostům do první přestávky skórovat ještě dvakrát.

Po přestávce se obraz hry změnil. Domácí zatlačili soupeře do obrany a po třech minutách rozjásali nepočetné publikum prvním gólem. Vyrovnaná hra s mnoha šancemi bavila diváky celou druhou třetinu, kterou domácí vyhráli 1:0.

Třetí dějství začalo v režii hostujícího týmu, ale domácí gólman byl proti. Kapituloval až po osmi minutách a skóre narostlo na hrozivých 1:5. Českolipští sympaticky nesložili zbraně a stále ohrožovali branku Jičína. Pět minut před koncem dali druhý gól a poté se prosadili i potřetí. Zkušení hosté si  již závěr zápasu pohlídali a stav utkání zůstal po šedesáti minutách 3:5.

První přípravné utkání sice nevyšlo českolipským hokejistům podle jejich představ, ale jejich hra potěšila všechny příznivce, kteří si v krásném nedělním odpoledni našli cestu na zimní stadion. Za týden, v neděli 22.9. přivítá HC Česká Lípa tým 3. německé ligy HC Tornado Niesky. Věříme, že se příznivci ledního hokeje sejdou v hojném počtu a podpoří svůj tým v tomto atraktivním utkání.

Sestava domácích:

Karásek , Číž – Rašín, Novák, Ulbricht, Staněk – Peterka, Preussler, Řezáč, Herzog, Hau, Češka, Binder

Branky domácích:  Preussler (Peterka), Ulbricht (Preussler), Češka (Peterka)

Report: Pavel Milt