V sobotu skončila pro českolipský A-tým sezóna 2021/22. Byla hodně náročná, plná emocí, někdy se dařilo více, někdy méně.

V sobotu skončila pro českolipský A-tým sezóna 2021/22. Byla hodně náročná, plná emocí, někdy se dařilo více, někdy méně.

Jak sezónu hodnotí kapitán Radek Holčák?

“Letošní sezónu, vzhledem k naší neúčasti v play-off, asi nejde hodnotit příliš kladně. A je to veliká škoda, myslím, že do prosince naše výkony nebyly vůbec špatné a v tabulce jsme se drželi kolem třetího místa. Po svátcích přišla série porážek a to nás dost srazilo. Začali jsme mít problémy se sestavou kvůli covidu, kdy jsme málokdy byli kompletní a to nám také moc nepomáhalo vrátit se zpět na vítěznou vlnu. Pozitivem ze závěru sezóny je určitě začlenění mladých kluků z juniorky do sestavy, kteří předváděli dobré výkony a můžou být příslibem pro náš tým do budoucna.”

Asistent kapitána Jaroslav Češka se také vyjádřil k sezóně, kterou nemohl díky zranění dohrát až úplně do konce

“Letošní sezóna proběhla tak trochu v duchu těch předešlých, kdy se trápíme v koncovce a na každou branku se hrozně moc nadřeme, oproti tomu v obraně dostáváme jednoduché laciné góly, které nás pak sráží. Předvaděná hra byla oproti minulým dvou sezónám podle mého názoru určitě lepší, ale bohužel nevedla k tíženým bodům. Proto končíme a pro mě až s překvapivou ztrátou na týmy, s kterými jsme schopní hrát vyrovnaně.”

Ke konci letošní sezóny si s A-týmem zahráli i někteří naši junioři. Dva z nich za A-tým naskakují již několik let, pro tři to ovšem letos byla premiéra.

Matyáš Lorenz a Pavel Vondra sezónu hodnotí následovně

“Naší první sezónu za A-tým hodnotíme oba pozitivně, poměrně rychle jsme se adaptovali na tvrdší hokej a zapadli do prostředí kabiny. Ze začátku našeho působení za A-tým jsme bojovali o každou minutu strávenou na ledě a budovali si důvěru u trenéra. Postupem času se nám to podařilo a začali jsme se i gólově prosazovat. Ke konci sezóny jsme dostávali pravidelný ice time a objevovali jsme se, jak v přesilových hrách, tak i v oslabeních . Určitě bychom chtěli poděkovat chlapům z A týmu, že nás takhle vzali mezi sebe a podporovali v dospělém hokeji. Těšíme se na další společně strávené sezóny.”

 Na závěr se slova ujal trenér Karel Horák

“Celou sezónu jsme na tom herně nebyli vůbec špatně, ale jen o tom hokej není. Skoro každý zápas jsme měli problémy s koncovkou, kdy jsme nebyli schopní trefit bránu. Což se nám skoro vždy vymstilo a padaly nám z toho jednoduché góly. Dalším problémem určitě bylo, že jsme se nikdy nesešli v kompletní sestavě. Do sestavy jsem začal začleňovat i pár juniorů, kteří se osvědčili a určitě si s námi zahrají i v příštích sezónách”

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem fanouškům za podporu, ať už doma, na stadionu nebo na venkovních utkáních. Vážíme si každé vaší podpory a budeme se na vás těšit i v příští sezóně!!

kompletní sestava:

BOUŠKA Martin, ANDRÝSEK Robert, PRÁŠEK Jan, PANTELEEV Iurii - NOVÁK Václav, ŽÁK Jiří, RAŠÍN Lukáš, ZET Lukáš, FRANCE Vojtěch, BERÁNEK Michal - KRUPIČKA Lukáš, ČEŠKA Jaroslav, PREUSSLER Milan, MINAŘÍK Marcel, BAŠEK Dominik, VONDRA Pavel, LORENZ Matyáš, HAVEL Jonáš, NIKL Petr, GAZSI Matěj, INEMAN Filip, VEBER Ondřej, HOLČÁK Radek, ŠESTÁK Václav

trenér: Karel Horák

sportovní manažer: František Richter

vedoucí týmu: Aneta Pertlová, Tomáš Kučera

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.