Ve strhujícím zápase měli navrch hosté z Německa

V dalším přípravném utkání přivítali hráči České Lípy soupeře hrající německou třetí nejvyšší soutěž. Diváci se ještě nestačili usadit a už byl stav 1:1. Na gól hostů odpověděl ještě v první minutě Milan Preussler. Silný německý celek poté zatlačil domácí do defenzívy. Českolipští se v pohodě bránili a přečkali i tři oslabení. Teprve 3 minuty před koncem třetiny inkasovali podruhé. A znova se jim povedlo během půl minuty srovnat skóre. Puk za záda německého gólmana dotlačil opět Preussler. Po první třetině byl stav 2:2.

Začátek druhého dějství patřil domácím, Milan Preussler dokonal hattrick a slušně naplněná hala bouřila nadšením. Hráči Tornada přidali na rychlosti i důrazu a i přes velkou snahu domácí obrany záhy srovnali na 3:3. Sudí potom hru pustili a k vidění bylo několik hraničních zákroků na obou stranách. Posledních pět minut se naopak dvířka trestné lavice otvírala hned několikrát. Půl minuty před koncem domácí, oslabeni o dva hráče v poli, nechali hosty otočit na 3:4.

Na úvodní tlak Tornada domácí odpověděli útočnou hrou, ale z mnoha šancí branku nevytěžili. Hosté klidně vyhazovali přes všechny čáry a čekali na svojí příležitost. Lipští v zápalu útočení zapomněli bránit a pro dva samotné německé borce nebylo těžké dát pátý gól. Poté přibylo strkanic i vyloučených borců, zejména na straně domácích. Na 3:6 dali hosté právě při přesilovce. Tvrdá hra pokračovala a po vyloučení jednoho z domácích na 5 + do konce podtrhli hosté gólový účet sedmým zásahem. 

 

Sestava HC Česká Lípa:

Karásek, Číž - Bauer, Bureš, Flekl, Holčák, Češka, Mišaga, Novák, Peterka, Preussler, Rašín, Řezáč, Staněk, Ulbricht, Veber K, Herzog

Branky CL: Preussler (Bauer), Preussler (Bauer), Preussler (Rašín) 

 

Diváci: 270                                                              Report: Pavel Milt

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.